Panasonic predstavuje nový 3D monitor pre domáce kiná s uhlopriečkou 165 cm

 

 

 

 

Nový 3D monitor s rozlíšením Full HD je určený pre špičkovú domácu zábavu aj profesionálne použitie v grafike či dizajne

 

Spoločnosť Panasonic dnes predstavila nový profesionálny plazmový monitor TH-65VX300E s uhlopriečkou 165 cm. Ide o prvý model radu VX300 určený pre domáce kiná. Dopĺňa tak súčasnú ponuku veľkoformátových 3D monitorov, v ktorej nájdeme modely o uhlopriečkach 216, 262 a 386 cm.

 

 

Vďaka špičkovej zobrazovacej technológií sa záujemcovia môžu tešiť na veľmi kvalitný 3D obraz bohatý na detaily. V porovnaní s bežnými modelmi ponúka nový monitor dvojnásobný počet farieb a tiež podstatne plynulejšie farebné prechody, najmä v oblasti tieňa. „Majitelia domácich kín sa vďaka novému monitoru môžu v pohodlí vlastných obývačiek vychutnať 3D obraz v kvalite, ktorá bola dosiaľ vyhradená len pre profesionálne použitie,“ komentoval to David Martin, marketingový riaditeľ divízie profesionálnych displejov spoločnosti Panasonic Marketing Europe. „Okrem toho sú však monitory pochopiteľne k dispozícii aj profesionálom, najmä vo filmovom priemysle, maloobchode, dizajne a výrobe simulátorov. Naše technológie sa hodia v mnohých odboroch, pritom sa nie je treba obávať žiadnych kompromisov v kvalite.“

 

 

Majitelia domácich kín si môžu obraz nastaviť tak, aby optimálne vyhovoval ich preferenciám. Medzi najužitočnejšie funkcie patrí voľba farebnej škály (gamutu), pri ktorej sa dá vyberať z piatich odlišných možností. Rovnako sa dá doladiť nastavenie farieb v jednotlivých kanáloch RGB, nastaviť jednu z piatich voliteľných gama kriviek, vybrať vhodné vyváženie bielej alebo uložiť rôzne nastavenie do pamäti. Samostatná funkcia pre vypnutie a zapnutie RGB kanálu umožňuje eliminovať sekundárne farby pri čiernobielom obraze.

 

 

Profesionálom ponúka nový monitor napríklad oddelené zobrazenie obrazu pre ľavé a pravé oko, čo je optimálna metóda pre spracovanie farieb v 3D zázname. Funkcia Wave Form Monitor zase umožňuje zobraziť v reálnom čase vlnovú dĺžku analógového aj digitálneho videosignálu na vstupe a podľa nameraných hodnôt presne upraviť charakteristiku signálu.

 

Nový displej Panasonic TH-65VX300ER bude k dispozícii od novembra 2011 za cenu 7099,- EUR bez DPH.