Panasonic predstavuje prvý odolný 7 “ tablet na svete s Intel ® Core ™ i5 , bez ventilátora as Windows 8.1 Pro

Ľahký vreckový tablet ideálny pre mobilných profesionálov prichádza ako náhrada za starnúcu profesionálne zariadenie PDA

 

Spoločnosť Panasonic dnes predstavila prvý odolný 7 “ tablet bez ventilátora , s operačným systémom Windows 8.1 Pro, ktorého srdcom je procesor Intel ® CoreTM i5 vProTM 4. generácie . 7,0 “ tablety tvoria jeden z najrýchlejšie rastúcich segmentov trhu . Spoločnosť Panasonic spojila mobilitu a prispôsobivosť tohto vreckového formátu so svojim odolným profesionálnym dizajnom a vytvorila najtenší * a najľahší * 7 “ tablet na trhu – Toughpad FZ – M1 . Viac na : www.toughbook.cz

Tablet Toughpad FZ – M1 je určený pre všetky mobilné profesionálov a je najmä vhodný ako flexibilnejší a výkonnejší nástupca starnúcich odolných zariadení PDA v odboroch logistiky , prepravy , maloobchodu , výroby , štátnych inštitúcií a záchranných služieb .

 

Prvý odolný 7 “ tablet bez ventilátora , s procesorom Intel ® CoreTM i5

Konštrukcia tabletu Toughpad FZ – M1 bez ventilátora je možná vďaka tomu , že sa jedná o prvý tablet poháňaný procesorom Intel ® CoreTM i5 – 4302 vProTM 4. generácie . Tento výkonný nový procesor patrí do rodiny procesorov Intel ® CoreTM i5 . Poskytuje vynikajúci výkon pri veľmi nízkej spotrebe len 4,5 W – konvenčné procesory spotrebujú až 15 W – vďaka tomu je veľmi nízka aj tvorba odpadového tepla . Tablet Toughpad FZ – M1 sa dodáva so 4 GB RAM ( voliteľne 8 GB ) a 128 GB SSD diskom ( voliteľne 256 GB ) .

V polovici roka 2014 bude na trh uvedená aj odľahčená verzia tabletu Toughpad FZ – M1 s najnovším procesorom Intel Celeron . Odľahčená verzia bude vybavená operačným systémom Windows 8.1 .

 

Pri hmotnosti len 540 ga hrúbke 18 mm je tablet Toughpad FZ – M1 tiež vysoko flexibilné vďaka svojim konfigurovateľným portom a integrovanému profesionálnemu rozširujúcemu modulu . To znamená, že toto zariadenie je možné nakonfigurovať pre potreby konkrétneho podnikanie a premeniť tablet na mobilný nástroj pre vertikálne aplikácie . Konfigurovateľné integrovanej doplnky zahŕňajú 4G mobilné širokopásmové pripojenie , GPS a anténu do automobilu . Integrovaný profesionálny rozširujúci modul zahŕňa sériový port vo verzii mini , LAN , NFC , čítačku čipových kariet , čítačku jednorozmerných i dvojrozmerných čiarových kódov , UHF RFID a možnosť výmeny batérie za prevádzky . Tablet Toughpad FZ – M1 je štandardne vybavený portom USB 3.0 plnej veľkosti , kartou Micro SD , náhlavnou súpravou , vstupom pre jednosmerné napájanie a kartou microsite .

 

Bezkonkurenčná kvalita zobrazenia

Vďaka najnovšej technológii LCD ponúka tablet Toughpad FZ – M1 bezkonkurenčnú úroveň kvality zobrazenia pre všetkých užívateľov 7 “ tabletov , či už pracujú v uzavretých priestoroch alebo v teréne . Ponúka mimoriadne široké pozorovacie uhly , zosilnené sklo , vysoký kontrastný pomer 500 cd/m2 a vysoký jas spolu s antireflexnou vrstvou Panasonic , ak tomu displej s rozlíšením WXGA (1280×800) , ktorý bol vytvorený tak , aby fungoval v akýchkoľvek svetelných podmienkach . displej je kapacitný dotykový a podporuje ovládanie desiatimi prstami .

 

Malý , ale odolný

Rodina zariadení Toughpad spĺňa podobné štandardy odolnosti ako produktový rad odolných počítačov Panasonic Toughbook . Tablet Toughpad FZ – M1 prešiel testami pádu z výšky 150 cm a disponuje stupňom krytia proti prieniku prachu a vody IP65 . Je schopný prevádzky pri teplotách od -10 ° C do +50 ° C.

 

Dlhá doba prevádzky na batériu a možnosť výmeny za chodu

S vstavanou technológiou pre úsporu energie , ako je snímač okolitého osvetlenia , môže tablet Toughpad FZ – M1 fungovať 8 hodín pri napájaní zo svojej vymeniteľné batérie , ktorá sa plne nabije už za dve hodiny . Pre užívateľov, ktorí potrebujú pracovať dlhšie , je tu možnosť konfigurácie s batériou vymeniteľnou za prevádzky , prostredníctvom doplnkových konfigurovateľných portov .

 

Kamera a konektivita sú vám k dispozícii

Užívateľom , ktorí potrebujú možnosť videokonferencií a fotokopírovanie dokumentov v teréne , ponúka tablet 2 MPx predné kameru so stereo mikrofónom a 5 Mpx zadnú kameru . Ako doplnok je k dispozícii aj 8 Mpx zadná kamera .

 

Tablet Toughpad FZ – M1 je postavený pre potreby dneška s možnosťami rozširovania do budúcnosti . Je optimalizovaný pre konektivitu , nech ste kdekoľvek a obsahuje doplnkový modul Gobi 5000 pre 4G/LTE so spätnou kompatibilitou , a tiež moduly pre Bluetooth ® v4.0 a bezdrôtovej siete . Doplnkový konektor pre duálny anténu umožňuje privedenie bezdrôtovej konektivity do dokovacích zariadení v interiéroch vozidiel pre lepšie a stabilnejšie bezdrôtové pripojenie . Vďaka stolný kolíske sa tablet FZ – M1 môže stať plnohodnotnou náhradou stolného počítača .

 

Predinštalovaný operačný systém Microsoft Windows 8.1 Pre prináša profesionálnym užívateľom celý rad najnovších vylepšení užívateľských funkcií a mnoho výhod pre firmy . K dispozícii sú aj verzie so systémom Windows 7. Vďaka rozšírenej podpore operačného systému Windows XP , ktorú spoločnosť Microsoft ukončí až v apríli 2014 , systémy Windows 8.1 Pre a Windows 7 ponúkajú jednoduchú migráciu pre tých , ktorí chcú upgradovať svoj ​​hardvér .

 

Jan Šplíchal , marketingový manažér spoločnosti Panasonic Computer Product Solutions , hovorí : “ Toughpad FZ – M1 využíva špičkové technológie a najkvalitnejšie výrobné postupy . Vďaka tomu je výkonným vreckovým 7 “ tabletom bez ventilátora , ktorý je ideálny pre mobilných profesionálov v mnohých odboroch . Či už sa jedná o predaj lístkov a podávanie aktuálnych informácií cestujúcim vo vlaku alebo policajnú hliadku , ktorá potrebuje rýchly , jednoduchý a ľahko použiteľný tablet do terénu , tento Toughpad predstavuje ideálne riešenie . „

 

Príslušenstvo , ktoré umožnia využiť maximum možností tabletu Toughpad

Pre mobilných profesionálov bude pri uvedení tabletu Toughpad FZ – M1 na trh k dispozícii komplexný sortiment príslušenstva , ktoré im umožnia využiť možnosti tohto zariadenia na maximum . Toto príslušenstvo zahŕňa stolové kolísku , dokovacie zariadenie do automobilu , nabíjačku na viac batérií , popruh na rameno , pútko na ruku a otočné pútko , prenosné tašky a pasívne pero .

 

Tablet Toughpad FZ – M1 bude dostupný od februára 2014 za uvádzaciu cenu 1 599 € .

 

* Platí k dátumu 6. januára pre odolné 7 “ tablety so systémom Windows

 

 

Ďalšie informácie nájdete na webe www.toughbook.eu .