Strážna služba budúcnosti: Moderné alarmy a bezpečnostné systémy do každého auta

Mnohí si na svoje vysnívané vozidlo šetria aj niekoľko rokov. Ak si však spolu s ním nevyberú aj dobrý bezpečnostný systém, môžu oň behom pár minút zasa veľmi rýchlo aj prísť. Nakoľko nie je auto žiadna lacná záležitosť, bezpečnostný systém v podobe moderného alarmu sa vám určite zíde. Práve vďaka nemu predídete nechcenému odcudzeniu a prípadným škodám na vozidle, pretože špičkový alarm sa o vašu spokojnosť a auto určite postará.

Vďaka nemu sa nebudete musieť báť nechať auto bez dozoru aj dlhšiu dobu.

Upúta pozornosť a odstraší zlodejov

Cieľom absolútne každého bezpečnostného systému je dať majiteľovi vozidla vedieť o pokuse o jeho odcudzenie a upútať pozornosť ľudí, ktorí sú v tesnej blízkosti vozidla, čo by malo zastaviť úmysly zlodejov.

Takýto bezpečnostný systém – alarm musí mať v sebe hneď niekoľko prvkov poplašného zariadenia, pretože len tak sa vám podarí prípadného zlodeja zdržať pri krádeži čo najdlhšie. Musíte mu jednoducho jeho snahu o odcudzenie vozidla znemožniť!

Moderné alarmy do auta sú dnes v tomto smere dokonalým bezpečnostným systémom a kompletným vybavením každého automobilu. Kombinujú v sebe hneď niekoľko vecí naraz, ktoré môžete ovládať aj pomocou svojho mobilu v mobilnej aplikácii, alebo si vybrať diaľkové ovládanie z vrecka a ešte pred vstupom vozidlo naštartovať a zapnúť vykurovanie pre ten najlepší tepelný komfort.

Dokonalý sluha

Vďaka moderným alarmom je dnes možné blokovať aj motor vozidla, sledovať ho pomocou GPS lokalizácie, alebo je možné využiť kryptovací algoritmus. Ani to však nie je ešte všetko. Dobrý alarm vám umožňuje inštalovať v aute senzor pohybu, vďaka čomu ho máte celý deň pod kontrolou, čo nie je dobré iba z bezpečnostného hľadiska.

Výhodným riešením môže byť aj imobilizér, ktorý mimo dosahu signálu na vozidlo zablokuje jeho motor a riadiacu jednotku, takže máte všetko pod kontrolou. Veľkou výhodou je aj funkcia alebo možnosť sledovať si v appke alebo na ovládači aktuálnu hladinu paliva v nádrži a podľa toho si naplánovať svoju cestu.

Všetko sledujete online alebo cez GPS, vďaka čomu sa alarm s jeho všestrannými možnosťami stáva dokonalým sluhom, ktorý sa o vaše auto postará do najmenšieho detailu.