Partnerský deň Axis – Cybersecurity a GDPR

Každoročný Partnerský deň spoločnosti Axis Communications sa konal 24. apríla 2017 v bratislavskom hoteli Grand Hotel Pressburg Bratislava. Zišlo sa na ňom vyše 60 účastníkov z radov distribútorov, systémových integrátorov a ďalších partnerov švédskeho lídra v oblasti IP videomonitorovania.

Okrem produktových prezentácií a predstavenia nových sieťových technológií, ktorých má Axis v oblasti takzvaného „internetu bezpečnostných vecí“ dostali priestor aj nezávislí experti. Hviezdou bol najmä pán Fred Juhlin, jeden z najväčších expertov na cybersecurity, ktorý priletel do Bratislavy zo švédska, aby predstavil bezpečnostné riziká, na ktoré sa často pri zabezpečení kamier zabúda. Hlavnou témou popri kybernetickej bezpečnosti však boli nariadenia Európskej únie GDPR, ktoré vstúpia do platnosti v roku 2018 a dotýkajú sa aj oblasti videomonitorovania.

„V minulom roku svet zažil prvý botnetový útok, ktorý využíval nechránené IP kamery. Otázkou kybernetickej bezpečnosti sa preto v AXIS veľmi intenzívne zaoberáme. Nástroje na zabezpečenie kamier sú ľahko dostupné, „uviedol Fred Juhlin.

V priebehu stretnutia si mohli účastníci pozrieť stánky s ukážkami technológií jednotlivých partnerov. Prvýkrát sa akcie tiež zúčastnila aj spoločnosť 2N, najväčší svetový výrobca IP interkomov so sídlom v Českej republike, ktorý je od roku 2016 súčasťou skupiny Axis Group. Medzi ďalšími partnermi nechýbali firmy ako FF-Group, Milestone, rayTEC alebo Synology.