Image

PlayStation 3 od 10. 10. 2007 výrazne zlacnie

Sony vyráža do predvianočného boja s novými cenami. Next-gen konzola PlayStation 3 bude k dispozícii za menej ako 14 tisíc Sk

PlayStation 3 sa momentálne predáva v dvoch prevedeniach – štandardná 60 GB verzia uvedená pri európskom štarte (23. marca) zlacnela medzičasom o dve tisícky a teraz sa predáva za cca 19 500 Sk. Okrem toho Sony uviedla začiatkom augusta tzv. Starter Pack, kde získate popri tejto verzii konzoly aj druhý ovládač a dve hry (na Slovensku to bola dvojica launch titulov MotorStorm a Resistance: Fall of Men).

Image

Základná cena klesá o tridsať percent
Od stredy 10. októbra sa však ponuka výrazne zmení. Na trh príde nový, výrazne lacnejší 40 GB model. Jeho cena bude stanovená na 399 eur (cca 13 700 Sk). Novinka ponúkne hardvérovo veľmi podobné zloženie – k dispozícii bude Cell procesor, HD rozlíšenie pri všetkých hrách vrátane priamej podpory HDMI konektora, Wi-Fi rozhranie, Blu-Ray mechanika a bezdrôtový ovládač SIXAXIS. Nový model sa však od predchádzajúcej 60 GB verzie bude líšiť:

– vo veľkosti pevného disku, novinka bude mať iba 40 GB
– k dispozícii budú dva USB porty (60 GB mal štyri)
– absenciou čítačky pamäťových kariet
– absenciou spätnej kompatibility s PS2 hrami

Samotná spoločnosť Sony tvrdí, že pri novej verzii postupovala podľa požiadaviek hráčov. Menší disk nie je pri nižšej cene problém, ani ochudobnenie o dva USB porty či čítačku pamäťových kariet (využíval ju iba zlomok hráčov, ale je to dobrá funkcia navyše). Otázne je, ako si hráči poradia s absentujúcou spätnou kompatibilitou s PS2 knižnicou hier. V tomto smere je však pravdepodobné, že Sony nechce, aby si hráči PS2 vymenili rovno za PS3, ale kúpili druhú konzolu na hranie next-gen hier.

Znížená cena aj pri Starter Packu
Cenové zníženie sa dotkne aj Starter Packu, ktorý sa namiesto aktuálnych 20 tisícok Sk bude predávať za 499 eur, t.j. cca za 17 tisíc Sk. Jeho zloženie ostane rovnaké – 60 GB verzia so všetkými funkciami, dva SIXAXIS ovládače a dve hry. Na trhu bude k dispozícii do vypredania zásob. Po vypredaní ostane na trhu už iba 40 GB verzia. Takže ak chcete mať PS3 s väčším diskom, 4x USB, čítačkou kariet a spätnou kompatibilitou, môžete ušetriť tri tisícky, ale pre istotu sa poponáhľajte.

Predvianočná ponuka hier
Podľa Sony bude na predvianočnom trhu cca 65 titulov. Japonský gigant prispeje pokračovaním obľúbenej série Ratchet and Clank, popritom uvádza aj množstvo nových titulov ako napríklad letecké akcie Lair a Warhawk, masový akčný hit Heavenly Sword, rozprávkové akčné RPG Folklore, akčné dobrodružstvo a la Indiana Jones s názvom Uncharted: Drake’s Fortune a chýbať nebude ani The Eye of Judgement s novou hernou perifériou – kamerou.

{moscomment}