Playtouch: HD video vo vrecku

Vreckové kamery tvoria zaujímavú skupinu zariadení, ktoré si nájdu svoje uplatnenie napríklad pri cestovaní, športe, alebo len tak, pri nejakej špeciálnej domácej udalosti. Prístroje vzhľadom na svoje rozmery ponúkajú vynikajúce parametre a preto zaplesá aj duša náročného používateľa bažiaca po moderných technológiách a zaujímavých výkonoch. Na súčasnom trhu je dostupných už niekoľko takýchto zariadení a k nim sa pridáva aj ďalší model, ktorý tentoraz opustil brány známej spoločnosti Kodak. Novinka nesie označenie Playtouch a vo svojom základe je tento „drobček“ vybavený až po okraj.

Na začiatok je treba spomenúť samotné Full HD rozlíšenie 1080p, ktoré zabezpečí vynikajúcu kvalitu obrazu, ktorú samozrejme oceníte najmä v kombinácií s patričnou televíziou. S kamerou môžete aj fotografovať a to konkrétne v 5 Mpix rozlišovacej schopnosti. Všetky vaše zaznamenané zážitky a spomienky sa budú ukladať na prítomnú SD, respektíve SDHC pamäťovú kartu, ktorá môže mať maximálnu kapacitu až 32 GB. To zodpovedá približne 10 hodinám záznamu vo vysokom rozlíšení. Digitálny stabilizátor obrazu sa zasa s prehľadom postará o vyhladenie a odstránenie rozostrenia a užitočná určite bude aj technológia Smart face tracking. O celej interakcií s prístrojom nás informuje 3 palcový display, ktorý je navyše aj dotykový (kapacitný) a preto prostredníctvom neho môžeme tohto trpaslíka aj ovládať a spravovať.

Ďalšie zaujímavé články si môžete prečítať v tlačenom vydaní časopisu PCSPACE, ktorý si môžete predplatiť aj pomocou webového formulára na www.pcspace.sk/predplatne

Do ďalšej výbavy by sme mohli zaradiť aj integrovaný jack konektor, napríklad pre pripojenie slúchadiel, alebo aj mikrofónu. K dispozícií bude štandardne aj HDMI konektor spolu so vstavaným Li-Ion akumulátorom. Aby toho však nebolo náhodou málo, tak môžeme využiť aj „služby“ tlačidla pre rýchly upload napríklad na populárny Facebook, či YouTube. Na pulty obchodov v zahraničí sa Kodak Playtouch dostane už túto jeseň za cenu približne 230 dolárov a čo sa týka prevedenia, tak na výber budú štyri farebné kombinácie, z ktorých si vyberie azda každý.
Source: www.kodak.com