Počet prevzatí na iTunes U 300 miliónov

Počet prevzatí na lokalite iTunes U dosiahol 300 miliónov.

CUPERTINO, Kalifornia, 24. august 2010 – Za necelé 3 roky sa na lokalite iTunes® U uskutočnilo 300 miliónov prevzatí a lokalita sa stala jedným z najpopulárnejších vzdelávacích online katalógov na svete. Viac ako 800 univerzít na celom svete má aktívne lokality iTunes U a takmer polovica z týchto inštitúcií verejne distribuuje obsah v predajni iTunes Store®. Nedávno bol pridaný nový obsah z univerzít v Číne, Hongkongu, Japonsku, Mexiku a Singapure a používatelia lokality iTunes majú teraz prístup k viac ako 350 000 zvukovým a obrazovým súborom zo vzdelávacích inštitúcií na celom svete.

„iTunes U ľuďom uľahčuje poznávanie a vzdelávanie prostredníctvom obsahu z množstva špičkových svetových inštitúcií,“ povedal Eddy Cue, viceprezident internetových služieb spoločnosti Apple. „Vďaka veľkému výberu vzdelávacieho materiálu prinášame používateľom lokality iTunes neuveriteľnú možnosť vzdelávania pri vlastnom počítači alebo so zariadením iPhone, iPod či iPad.“

Pri vytváraní lokality iTunes U spolupracovali vysoké školy a univerzity. Lokalita poskytuje možnosti na rozšírenie vzdelávania, rozvíjanie záujmov alebo získanie ďalších informácií o školách. iTunes U je špecializovaná oblasť na lokalite iTunes Store (www.iTunes.com), ktorá používateľom ponúka verejný prístup k obsahu z popredných svetových inštitúcií, ako sú Harvard, MIT, Cambridge, Oxford, University of Melbourne a Université de Montréal. Lokalita iTunes U používateľom umožňuje vyskúšať si univerzitné kurzy, pozrieť si laboratórne ukážky, športové udalosti, sprievodcov areálmi univerzít a špeciálne prednášky. Všetok obsah na lokalite iTunes U je bezplatný a môžete si ho pozrieť na počítačoch Mac® alebo PC, prípadne je možné ho bezdrôtovo prevziať priamo na zariadenia iPhone®, iPod touch® a iPad™.

Spoločnosť Apple vytvára počítače Mac, najlepšie osobné počítače na svete, ale tiež systém OS X, balíky iLife a iWork a profesionálne aplikácie. Apple je priekopníkom v oblasti digitálnej hudby, v ktorej dominujú zariadenia iPod a online predajňa iTunes. Spoločnosť znovuobjavila mobilný telefón predstavením revolučného zariadenia iPhone a predajne aplikácií a nedávno predstavila zázračné zariadenie iPad, ktoré definuje budúcnosť mobilných multimediálnych a počítačových zariadení.