Poradíme: Virtuálne podnikanie

 

 

 

 

Poradíme: Virtuálne podnikanie

 

Otázka:

Pri surfovaní internetom som narazil na výraz “virtuálne sídlo” a “virtuálna kancelária”. Mohli by ste mi bližšie vysvetliť o čo ide a aké to má výhody?

 

Odpoveď:

Podľa zákona, musí mať každá spoločnosť vlastné sídlo, na ktorom bude zabezpečený kontakt s verejnosťou a úradmi. Pokiaľ ste “malý podnikateľ”, ktorý pracuje sám na seba, využijete ako sídlo spoločnosti vlastný dom alebo byt. Toto riešenie je síce najčastejšie, ale nesie to so sebou veľa rizík! Aby ste im predišli, môžete využiť tzv. virtuálne sídlo spoločnosti.

 

Sú firmy, ktoré vám za mierny poplatok umožnia využívať virtuálne sídlo v často veľmi lukratívnych budovách. Vaša firma tak bude mať svoju oficiálnu adresu mimo vášho trvalého bydliska a to bez inak nevyhnutných nemalých investícií do priestorov a zariadenia, ktoré by ste inak museli investovať do prevádzky vlastného sídla firmy. Vyhnete sa tak napríkla riziku zhabanie majetku, ak by ste si svoje sídlo firmy umiestnili do vlastného domu či bytu.

 

Vo virtuálnom sídle spoločnosti môžete mať virtuálnu sekretárku, ktorá bude vybavovať vase telefonáty, prípadne môžu byť hovory automaticky presmerované na váš telefón. Taktiež prípadnú poštu za vás preberie prevádzkovateľ sidle, ktorý vám ju následne doručí domov. Prevádzkovateľ tiež zaistí nevyhnutný kontakt spoločnosti s verejnosťou a štátnymi orgánmi. V prípade potreby môžete mať k dispozícii aj virtuálnu kanceláriu, alebo využívať pre obchodné schôdzky v sídle spoločnosti priestory v zasadačke.

 

Vo svojej domácej kancelárii sa tak môžete spokojne naplno venovať práci bez toho, že by vás niekto neustále vyrušoval. Vaši klienti budú mať dojem, ako keby ste mali svoje sídlo v luxusnejších priestoroch a vás to bude stáť naozaj minimum. Ušetrené peniaze môžete využiť napríklad na služby reklamnej agentúry, ktorá vás môže zviditeľniť a prilákať k vám nových zákazníkov. Prípadne môžete investovať do u nás stale veľmi podceňovaného webdizajnu, alebo vytvorenia korporátnej identity.  Podnikanie s využitím virtuálnych nástrojov vám ušetrí peniaze, čas a stres.

 

Tip pre Vás: informácie o službe multihosting.

Multihosting je určený predovšetkým prevádzkovateľom viacerých menších a menej náročných webov, napríklad osobné alebo firemné weby. Nie je vhodný pre náročné alebo komplexné internetové aplikácie.

Pod Multihosting si môžete pridávať nové domény, ku ktorým nie je vytvorená žiadna ďalšia služba, ale zároveň aj už existujúce služby.