Porovnat.sk: Prehľad pripojení

Tento týždeň bol na internete spustený projekt Porovnat.sk, vďaka ktorému môžete overiť dostupné internetové pripojenia priamo pre váš dom.

Nie je to tak dávno, čo sme boli radi tomu, že sme vôbec nejaký internet na svoj počítač dostali. Dnes máme na výber pripojenia od dial-up, cez DSL, po optiku, ku ktorým sa pridávajú aj bezdrôtové riešenia ako EDGE, 3G, ale aj lokálne Wi-Fi. Vybrať si typ pripojenia nie je až také zložité. Záleží na tom, aké máme požiadavky – napr. rýchlosť, stabilita, objem dát. Medzi rozhodujúce faktory, obzvlášť v dnešnej situácii, patria určite aj financie. Cieľom projektu Porovnat.sk, na ktorý sa dostanete aj cez adresu www.najinternet.sk, je pomôcť zákazníkovi zorientovať sa na trhu, ktorý sa týka čisto jeho lokality, a vybrať pre neho najprijateľnejšie pripojenie.

Image

 
Stránka momentálne funguje v beta verzii, takže sa dáta poskytovateľ budú dopĺňať. V súčasnosti sú v databáze produkty GTS Slovakia, Orange, Satro, Slovanet, Swan, T-Com, T-Mobile a UPC . Web nám po zadaní mesta/obce, ulice a čísla domu vypíše typy pripojení dostupné priamo pre náš dom, v prípade rozšíreného hľadania tie, ktoré spĺňajú nami zadané kritériá. V prípade, že sa nenájde pevné pripojenie, našou druhou šancou je hľadať medzi mobilným internetom. V parametroch hľadania môžeme zadať okrem typu (ADSL, optické, bezdrôtové, koaxiálne), rýchlosti a voľných dát, aj dobu viazanosti, prípadne aj sumu, ktorú v súčasnosti platíme za internet.
 
Image
Ak sú vám v problematike internetových pripojení niektoré pojmy nejasné, v „Malom slovníku internetu“ nájdete definície základných výrazov, s ktorými sa v tejto súvislosti môžete stretnúť. Nechýba ani databáza najčastejších otázok (FAQ). Autorom projektu môžete zanechať svoj postreh, ale stať sa aj redaktorom a napísať vlastnú recenziu produktu. Rovnako máte možnosť prispieť do databázy poskytovateľov. Ak máte záujem o novinky týkajúce sa priamo vašej adresy, získate ich po registrácii. Registráciou sa vám „otvoria dvere“ aj ku komentovaniu produktov, ale aj k ich objednávkam. Súčasťou je aj diskusné fórum, kde môžete zdieľať svoje poznatky s ostatnými, a tiež Speedmeter, ktorý odmeria rýchlosť vášho súčasného pripojenia.
{moscomment}