ProduktRoku 2016: Huawei P9 Lite, predbehol aj Apple

Výsledky najobľúbenejších produktov za rok 2016 sú oddnes opäť známe. Kým niektoré z technologických značiek si svoje prvenstvo v obľúbenosti u Slovákov potvrdili aj tento rok, iné boli nahradené. Kompletný prehľad top produktov priniesol aj tento rok najväčší nákupný poradca a porovnávač cien Heureka v rámci súťaže ProduktRoku 2016.
Online nakupovanie je na Slovensku čoraz populárnejšie. Podľa štatistík Heureky v súčasnosti na trhu pôsobí približne 9 300 slovenských e-shopov. Tie Slováci počas minulého roka ohodnotili viac než milión stotisíckrát. Aj na základe týchto údajov vyhlásila Heureka prostredníctvom súťaže ProduktRoku 2016 tie najobľúbenejšie produkty minulého roka.

Značka Huawei je úspešná v kategórii mobilných telefónov i tento rok

Už druhý rok si v kategórii mobilných telefónov drží prvenstvo technologická značka Huawei, ktorá po štyroch rokoch zosadila značku Samsung. „Kým v minulom roku bol najobľúbenejším mobilným telefónom Huawei P8 Lite, tento rok sa na prvú priečku dostala jeho vyššia séria Huawei P9 Lite s cenou od 198 eur,“ uviedla obsahová manažérka portálu Heureka Alexandra Čermáková. Za ním sa umiestnili mobilné telefóny Apple iPhone 5S 16GB s cenou od 268 eur a Samsung Galaxy S7 Edge G935F 32GB s cenou od 522 eur.

Komunikáciu môžu značne uľahčiť aj inteligentné hodinky, v ktorých vedú cenovo dostupné U Watch U8 s cenou od 12 eur. Obľúbené sú aj hodinky Apple Watch 42 mm s cenou od 249 eur a Huawei Watch W1 s cenou od 244 eur.

Adrenalín, spomienky či najrôznejšie zážitky

Či už plánujete stráviť vašu dovolenku adrenalínovo alebo poriadnym oddychom na pláži, spomienky z týchto okamihov budú aj po niekoľkých rokoch vyvolávať úsmev na vašej tvári. „Top produktom sa v kategórii digitálnych kamier stala GoPro HERO4 Black Edition, ktorú aktuálne kúpite v e-shopoch od 299 eur. Z digitálnych fotoaparátov tento rok vedie zrkadlovka Nikon D3300 s cenou od 308 eur,“ dodáva Alexandra Čermáková.

Na prácu i pobavenie

V notebookoch získala značka Apple umiestnenie hneď dvakrát. Najobľúbenejším notebookom sa pre rok 2016 stal Apple Macbook Air MMGF2SL/A s cenou od 900 eur. Druhé miesto obsadil Asus GL552VX-CN146T s cenou od 763 eur a tretie miesto patrí opäť značke Apple, tentoraz ide o Apple Macbook Pro MF839SL/A s cenou od 1229 eur.
Prácu by sme mali vedieť nahradiť aj oddychom, medzi ktorý patrí aj hranie počítačových hier. V nich prvé miesto pre rok 2016 patrí hre GTA 5 s cenou od 27 eur, druhá skončila hra Mafia 3 s cenou od 17 eur a tretia Tom Clancys: The Division s cenou od 17 eur.

Najpopulárnejšie produkty v súťaži ProduktRoku vyhlasuje Heureka každoročne v 30 hlavných kategóriách. Najväčší záujem je však už tradične o segment elektroniky.