Prvá žena na čele SUSE

Technická manažérka a bývalá výkonná riaditeľka spoločnosti SAP Melissa Di Donato bola menovaná novou generálnou riaditeľkou spoločnosti SUSE®, najväčšej nezávislej open source spoločnosti na svete.

Di Donato má bohaté skúsenosti v oblasti predaja, obchodných transakcií a vedenia vo firmách, ktoré vykazovali veľký rast a prechádzali transformáciami. Pred príchodom do SUSE bola výkonnou riaditeľkou a hlavnou manažérkou v spoločnosti SAP, kde bola zodpovedná za globálne tržby, zisk a spokojnosť zákazníkov s riešeniami pre digitálnu správu firiem. Okrem toho zastávala vedúce pozície v Salesforce a za vynikajúce výsledky v oblasti komerčného manažmentu, ktorými prispela k rastu globálnych organizácií, získala v roku 2018 ocenenie Digital Masters Award.

Di Donato je oceňovaná za svoj štýl manažérskeho vedenia a je vášnivou zástankyňou rozmanitosti na pracovisku. S tým súvisí aj jej predsedníctvo v Technology Group chair of the 30% Clubu, organizácii, ktorá si predsavzala do roku 2020 presadiť 30% zastúpenie žien na vedúcich pozíciách v technologických firmách. Zastáva tiež významné pozície v ďalších subjektoch vrátane Notion Capital a jr správkyňou charitatívnej organizácie Founders4Schools.

Sídlom prvej generálnej riaditeľky SUSE v histórii bude Veľká Británia. Funkcie sa Di Donato ujme 5. augusta.

Neexistuje väčšia výzva ako prevziať vedenie SUSE v tomto historickom okamihu, keď sa píše nová kapitola existencie spoločnosti a čaká ju ďalší rast a rozvoj,“ hovorí Melissa Di Donato. „SUSE je momentálne na vrchole, pretože softvér s otvoreným zdrojovým kódom sa stal kritickou súčasťou každej kľúčovej obchodnej stratégie prosperujúcich firiem. Sme v najlepšej pozícii na to, aby sme sa stali jasným lídrom týchto zmien, obzvlášť vďaka našej schopnosti vykonávať digitálnu transformácu našich zákazníkov takým tempom a s agilnými open source riešeniami, ktoré pomáhajú vylepšovať všetko od základných záležitostí až po cloud. Bezkonkurenčná je naša neobmedzená schopnosť prinášať hodnoty našej komunite, zákazníkom, partnerom a akcionárom, ktorí sú všetci základom úspechu SUSE. Tak, ako SUSE sprevádzal niekoľko posledných rokov výrazný rast a inovácie, teraz prichádza nový impulz pre ďalší taký rozvoj.“

Di Donato vystrieda vo funkcii generálneho riaditeľa SUSE Nilsa Brauckmanna, ktorý začiatkom tohto týždňa oznámil úmysel odísť na penziu. Počas svojho pôsobenia vo funkcii generálneho riaditeľa spoločnosti SUSE zaistil Brauckmann osem rokov nepretržitého rastu, vrátane výrazného skoku v roku 2018, počas ktorého spoločnosť zaznamenala rekordné výnosy.

Zaistenie prechodu SUSE na samostatnú organizáciu po akvizícii investičnou skupinou EQT bolo posledným úspechom Nilsa Brauckmanna na pozícii generálneho riaditeľa pred odovzdaním žezla svojej nástupkyni, ktoré bolo skvele načasované práve na toto obdobie.

Som neskutočne hrdý na pokrok a rast spoločnosti SUSE v posledných ôsmich rokoch, ktoré vyvrcholili zaistením jej nezávislého postavenia,“ vyhlásil Nils Brauckmann. „S touto kapitolou vývoja SUSE som nemohol byť spokojnejší a preto som rád, že Melisse odovzdávam vedenie spoločnosti v takom stave. Melissa je osvedčenou a dynamickou manažérkou, ktorá dokáže vykonávať zmeny a mnoho jej úspechov pramení z práce s firmami, ktoré sa pohybujú v prostredí s vysokým zastúpením cloudu. Melissa je človek, o ktorom som presvedčený, že povedie SUSE tak, aby si forma plne uvedomovala svoj potenciál.“

Pod vedením Melissy Di Donato sa SUSE bude aj naďalej zameriavať na rast a expanziu, ktoré podporí aj nový investor EQT, popredná investičná skupina s viac ako 61 miliardami EUR v základnom kapitále. Ako nová generálna riaditeľka sa zameria na zabezpečenie obchodných úspechov a inovácie spoločnosti SUSE v jej hlavných oblastiach podnikania i v nových rozvíjajúcich sa technológiách, a to ako interne, tak aj prostredníctvom akvizícií. Nezávislosť SUSE bude naďalej spájaná s úzkym zameraním spoločnosti na poskytovanie toho najlepšieho pre zákazníkov a partnerov, ktorí chcú mať plnú kontrolu nad vlastnými systémami.

„Rád by som vyjadril svoju úprimnú vďačnosť Nilsovi za jeho hlbokú oddanosť a za všetky jeho úspechy na pozícii generálneho riaditeľa SUSE,“ vyhlásil Jonas Persson, predseda predstavenstva SUSE. „Nils úspešne doviedol spoločnosť do fázy, v ktorej sa nachádza teraz a odovzdáva jej vedenie v skvelom stave, pričom rok 2018 bol v mnohých ohľadoch najlepším rokom v histórii SUSE. Spoločnosť má dobrú pozíciu na to, aby využila svoje postavenie najväčšej open source firmy, ktorá podporuje digitálne transformácie pomocou agilných open source riešení, ktoré pomáhajú vylepšovať všetko od základných záležitostí až po cloud. Som presvedčený o tom, že v Melisse Di Donato sme našli vynikajúceho generálneho riaditeľa s preukázateľnými úspechmi, ktoré hovoria samé za seba. Očakávame, že výkon SUSE naberie pod vedením Melissy ďalšie tempo.“