Prvé integrované, otvorené a mobilné riešenia kontroly prístupu v štandarde IP

Axis Communications, popredná spoločnosť na trhu v oblasti sieťového videa, oznamuje začiatok integrácie sieťového dverného ovládača AXIS A1001 Network Door Controller a softvéru pre riadenie prístupu AXIS Entry Manager s produktmi Mobile Access firmy HID Global. Spoločné predstavenie integrovaných produktov sa bude konať na veľtrhu IFSEC International 2017, ktorý sa uskutoční 20.-22. júna v londýnskom výstavnom centre ExCel. Riešenie Axis a HID pre riadenie prístupu napĺňa potreby firiem na podporu personálu vybaveného mobilnými telefónmi. Mobilné zariadenia, ako napríklad inteligentné telefóny, môžu fungovať ako bezpečné úložisko osobných údajov a môžu umožniť ľuďom prístup do zabezpečených budov, miestností a priestorov.

Mobilné zariadenia a smartphony sú v dnešnej dobe všadeprítomné a ich možnosti a funkcie sú stále pokročilejšie, takže zahŕňajú stále rôznorodejšie aplikácie – od bezkontaktných platieb až po sledovanie zdravotného stavu. Integráciou produktov Mobile Access spoločnosti HID Global so softvérom a dvernou jednotkou vytvorila spoločnosť Axis riešenie, ktoré kombinuje pohodlie očakávané vo svete, kde vládnu mobilné zariadenia, s úrovňou bezpečnosti vyžadovanou firmami.

„Axis a HID sú dobre známe celosvetové značky, ktoré vstúpili do partnerstva s cieľom vytvoriť otvorené riešenia zabezpečeného prístupu na báze IP. Vzhľadom na to, že mobilný telefón je dnes pre väčšinu ľudí kľúčovým nástrojom, rastie aj prijatie zabezpečených mobilných aplikácií. Takto pojaté mobilné riadenie prístupu demonštruje hodnoty inovatívnych riešení spoločnosti Axis na trhu v partnerstve s poprednou značkou, akou je HID. Inštalácia riešenia je jednoduchá, rovnako ako aj jeho používanie,“ povedala Stephanie Hensler, riaditeľka obchodného rozvoja riešení pre riadenie prístupu v spoločnosti Axis Communications.

„Ľudia vo viac ako 60 krajinách celého sveta používajú denne HID Mobile Access a otvárajú si dvere pomocou 150 rôznych typov mobilných telefónov. Sme nadšení, že Axis prináša teraz úplnou integráciou technológie HID Mobile Access túto možnosť všetkým svojim zákazníkom,“ vysvetľuje Jaroslav Bartoň, EMEA riaditeľ marketingu produktov pre kontrolu fyzického prístupu v spoločnosti HID Global.

 

Ponuka mobilného riadenia prístupu spoločností HID a Axis je prvým uceleným riešením na báze IP. Zahŕňa všetko, čo malé, stredné a aj veľké firmy potrebujú k nasadeniu riadenia prístupu pomocou mobilných zariadení. Súčasťou riešenia je:

Za Axis

  • Sieťová dverná jednotka AXIS A1001 Network Door Controller, ktorá rozhoduje o tom, kto smie alebo nesmie v konkrétnom časovom úseku vstúpiť do určitých priestorov.
  • Softvér pre riadenie prístupu AXIS Entry Manager, ktorý je prepojený s portálom HID Mobile Access® Portal a slúži na nastavenie systému, pridávanie nových používateľov a správu identít mobilných zariadení.

Za HID Global:

  • Čítačky HID iCLASS SE® a / alebo multiCLASS SE®
  • Portál HID Mobile Access® Portal
  • Aplikácia HID Mobile Access® App, ktorá je dostupná na portáloch Apple® App Store a Google® Play

Systém ukladá zabezpečené osobné údaje na chytré telefóny za účelom otvárania dverí a odomykania zámkov, aby nebolo nutné používať tradičné tlačené identifikačné údaje. Pre koncových používateľov je to oveľa pohodlnejšie a súčasne sa jedná o úspornejší a jednoduchší spôsob ukladania osobných dát. Naviac poskytuje najvyššiu úroveň zabezpečenia a ochrany súkromia, ktorá je u systémov riadenia prístupu dnes k dispozícii. Integrácia spočíva v spolupráci softvéru AXIS Entry Manager, ktorý riadi všetky pripojené sieťové dverné jednotky AXIS A1001 v prepojení s cloudovým portálom HID, ktorý sa stará o správu používateľov a mobilných ID. Zároveň je možné použiť aj softvér tretích strán a integrovať tak ešte vyspelejšie funkcie pre riadenie prístupu.

Riešenie je už k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločností Axis a HID. Navštívte stánok spoločnosti Axis č. E100 na veľtrhu IFSEC International 2017 a nechajte si ho predviesť. Odborníci spoločností Axis aj HID budú k dispozícii, aby vám všetko ukázali. Ďalšie informácie môžete získať na stránkach axis.com  a hidglobal.com