Image

Prvý tohtoročný PC_SPACE už v predaji

Rok 2006 je za nami, ten nový sa zatiaľ počíta len na niekoľko desiatok hodín no a v týchto ranných dňoch nového roka prichádza aj nové, prvé tohtoročné číslo časopisu PC_SPACE, aby vám spríjemnilo tieto nemastné-neslané zimné dni.

Ako sme už minule naznačili, v roku 2007 sa budete v časopise PC_SPACE pravidelne stretávať s DVD prílohou. Nájdete na nej množstvo zaujímavého softvéru, plne verzie hier, v aktuálnom čísle napríklad aj kompletný ročník 2006 nášho časopisu vo formáte PDF.

Na papieri vám prinášame opäť niekoľko veľmi zaujímavých tém. Keďže myslíme na všetkých našich čitateľov, aj tých, ktorí sa ešte neodvážili vymeniť svoju staršiu základnú dosku s AGP slotom za dosku z PCI Express x16, prinášame vám rozsiahly test grafických kariet pre túto platformu. Predpoklady o skorom umieračiku pre AGP sa nepotvrdili a zdá sa, že platforma ešte nejaký čas prežije. Uvedomujú si to aj výrobcovia grafických kariet a tak nezabúdajú ani na AGPčkárov a nové verzie svojich grafík sprístupňujú aj pre nich. Čo súčasný trh ponúka, čo z toho je najlepšie a či sa AGP grafická karta vôbec oplatí, to sa dozviete v našom megateste 12 AGP grafických kariet. Nechýba ani porovnanie s PCI Express konkurenciou.

Článok číslo dva, tohtomesačná téma – Bezpečný počítač v roku 2007 – vírusy existujú, spameri a hackeri taktiež, kdekto môže mať záujem o vaše súkromné informácie – ako a čím ochrániť svoj počítač zvonku vám detailne rozpovie Štefan Stieranka vo svojom rozsiahlom materiály na túto tému. Predstaví vám kompletné bezpečnostné balíky, ktoré obsahujú firewall, antivírus, antispyware, antispam, nástroje pre blokovanie web obsahu a ďalšie zaujímavé funkcie.

Zdá sa vám váš počítač pomalý? Nepomohli ani naše rady na zvýšenie výkonu systému pomocou freeware utilít v čísle 11/2006? Skúste teda pretaktovať procesor! Ako si zvýšiť výkon pomocou pretaktovania procesora (bez zakopnutia) vám poradíme v podrobnom sprievodcovi. Ten pravý overclocking totiž začína nastavením položky AI Tuning na hodnotu Manual!

Zaujímavou témou, návodom ako na to, je článok Zvuk na PC. Poradíme vám, ako nahrávať zvuk do PC, aké kodeky a aké nastavenia zvuku pri nahrávaní/kompresii použiť, ako grabovať zvuk z videa a DVD, ako strihať a upravovať zvukový záznam, či ako na MIDI. Veľmi zaujímavým doplnkom k tejto téme sú aj animované redakčné tutorialy k vybraným, v článku spomínaným, programom.

Začiatkom novembra sa už aj na slovenský trh dostala nová herná konzola od Microsoftu Xbox 360. Keďže do redakcie sa nám tento zázrak podarilo zapožičať, prinášame vám v sekcii zábava naše dojmy z tohto zariadenia. Neprehliadnite ani naše recenzie skvelých herných titulov pre túto konzolu, ktoré už nejakú dobu zverejňujeme na našej internetovej stránke.

Pripravili sme pre vás aj veľkú predplatiteľskú súťaž o 95 lákavých cien (info). Predplaťte si PC_Space na rok 2007 a čerpajte výhody, ktoré vám predplatné prináša (viac info).

Image

NOVINKY A TRENDY

Predplatiteľská súťaž
Predplatiteľský klub: PCS_Klub
Magická štvorka od AMD
Novinky hardvérové, softvérové aj internetové…
Výkon a aktuálne ceny CPU
DVD: Novinky na strieborných kotúčoch

DVD PRÍLOHA

Paragon Partition Manager 8.0 Personal
TOP na DVD prílohe

TEST A TÉMA

Test: Rozlúčka s AGP grafikami
Bezpečný počítač v roku 2007

RECENZIE

Vista klope na dvere 3.
ReactOC – Open Source Windows?
Štúdio na spracovanie fotografií
Kráľ externých diskov?
Nadrozmerný sklad pre dáta
Bezpečný gigabajt na kľúče
Tlačiareň na tuhé palivo
Zlatá vzorka od Gainward
Kultový multiprehrávač
Robustné PDA do auta
Multimediálny elegán od HP
Duel: Lacné reprosústavy pre 5+1
Bubienky, traste sa!
Duel: Malé digitály so širokou optikou

INTERNET

Ako na to: Sťahovanie videa z YouTube

SERVIS

Zvuk na PC: Buďte samé ucho!
Tipy a triky pre Windows
Tipy a triky pre Office
Poradňa
Aký počítač si kúpiť v januári?
Prehľad trhu notebookov
Ako pracuje počítač: Pamäť

TUNING

Overclocking procesorov

ZÁBAVA

Xbox 360: Nová generácia zábavy
Po uši v snehu… aj bez zimy
„Do tankoch na Folvos!“
Chutné hororové repete
Vojna v hyperpriestore (zasa)
Tlmiče auta sa vám poďakujú
Vyhraj 3 × 3 mesiace hrania zadarmo

LINUX

Diskový oddiel v obraze
Tipy a triky
NTFS pre Linux
Novinky

SÚŤAŽE A PREDPLATNÉ

Predplatné + Otázky a odpovede
Vyhraj 2× super notebook Hewlett-Packard!
Budúce číslo + Tiráž
Vyhodnotenie súťaží z čísla 11/2006

{moscomment}