PS3: Zmena výzoru aj ceny

Spoločnosť Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) oznámila uvedenie novej verzie hracej konzoly PlayStation3 v matnej čiernej farbe, vo veľmi tenkom a ľahkom vyhotovení a so 120 GB pevným diskom (HDD). Váhu, veľkosť a dokonca aj spotrebu sa vývojárom podarilo oproti prvému modelu PS3 znížiť takmer o dve tretiny. Nová PS3 s novým logom sa začne predávať už 1. septembra 2009 za zníženú cenu 299 eur. Za rovnakú cenu sa bude predávať aj aktuálny model.

Kompletný redizajn
Vnútorný dizajn architektúry nového modelu PS3, od hlavných polovodičov a napájacieho zdroja až po chladiaci systém, sa kompletne prepracoval, výsledkom čoho je oveľa tenšie a ľahšie telo konzoly. V porovnaní s úplne prvým modelom PS3 so 60 GB pevným diskom sa vnútorný objem ako aj hrúbka a hmotnosť znížili asi o dve tretiny. Navyše aj príkon konzoly sa znížil o dve tretiny, čo pomohlo znížiť hluk ventilátora. Nové vyhotovenie PS3 si zachovalo štýlové krivky pôvodného modelu, ale vyznačuje sa novým dizajnom s textúrovaným povrchom, vďaka čomu skvelo vyzerá a úplne inak pôsobí. S kompaktným telom a perfektným dizajnom osloví nový model viac zákazníkov, ktorí sa chystajú kúpiť si najlepší multimediálny hrací systém do svojej obývačky.

Nové logo
Spolu s uvedením nového modelu PS3 modifikuje spoločnosť SCE názov značky PS3 z “PLAYSTATION 3” na “PlayStation 3” a predstaví nové logo , ktoré je vygravírované na povrchu nového modelu PS3. Unifikáciou v rámci známej značky “PlayStation®”, ktorá reprezentuje celú rodinu produktov PlayStation, rozšíri PS3 spolu s PlayStation®2 a PSP® (PlayStation®Portable) obchodné možnosti značky PlayStation a bude pokračovať vo vylepšovaní multimediálnych zážitkov spolu s neustále sa rozrastajúcou službou PlayStation®Network.

Nové funkcie a hry
Nový model PS3 aj naďalej ponúka špičkové funkcie aktuálnych modelov, ako je možnosť vychutnávať si filmy a hry z nosičov Blu-ray (BD) vo vysokom rozlíšení, ako aj rôzny obsah a služby, ktoré sa dajú prevziať zo siete. Kapacita pevného disku nového modelu PS3 sa zvýšila z 80 GB na 120 GB a vďaka tomuto rozšíreniu si užívatelia budú môcť užívať viac hier, hudby, fotografií, videoklipov a filmov ako aj rôznych obsahov a služieb, ktoré sú dostupné v sieti PlayStation Network. S viac než 27 miliónmi účtov na celom svete ponúka sieť PlayStation Network vo svojom obchode PlayStation Store*1 viac než 15 000 položiek digitálneho obsahu od herných titulov, ukážok a demo verzií až po viac než 15 000 filmov a televíznych programov. Členovia siete PlayStation Network môžu sťahovať bezplatné aplikácie ako je PlayStation Home, ktorá podporuje prelomovú hernú a spoločenskú komunitu v 3D prostredí dostupnú prostredníctvom PS3, ktorá umožňuje užívateľom vzájomne komunikovať a zdieľať herné zážitky. Rovnako tu patrí aj projekt Life with PlayStation, ktorý po pripojení PS3 k Internetu ponúka na televíznej obrazovke v obývačke rôzne informácie a novinky.

Od uvedenia hracej konzoly PS3 na trh v novembri 2006 sa počet dostupných titulov na BD nosičoch zvýšil nad hranicu 1 000 titulov a počet stiahnuteľných hier pre PS3 sa vyšplhal na úroveň 1 400*2 titulov, pričom výrazná podpora prichádza aj z tretieho sektora herných vývojárov a vydavateľov. Okrem tejto širokej ponuky softvérových titulov sa pripravuje uvedenie vzrušujúcich a atraktívnych hier zo štúdia SCE Worldwide Studios. Za všetky spomeňme Uncharted 2: Among Thieves, EyePet, Ratchet & Clank Future: A Crack in Time, Heavy Rain, God of War 3, MAG, ModNation Racer a Gran Turismo 5.