Image

Razer s orlím zrakom

Spoločnosť Razer nie je v našich končinách neznáma, mnoho z jej produktov našlo cestu do rúk nielen profesionálnych progamerov, ale aj sviatočných hráčov. Najnovší bojovník v myšacom ringu to dáva svojim súperom od Microsoft či Logitech poriadne vyžrať. A volá sa Lachesis.

Lachesis je rakciou na poslednú novinku od Microsoft – SideWinder Mouse, ktorá ponúka nadštandardný užívateľský komfort a rozlíšenie senzora 2000 DPI. Razer proti nej postavil myš, ktorá pri tomto údaji ohromí hráčov dvojnásobne vyššou hodnotou. Rozlíšenie snímača je to pravé orechové, čo všetkých zaujíma a Lachesis ponúka rovných 4000 DPI. Vďaka kombinácii 16 bitového „Ultra-Wide“ komunikačného kanála, ultrapollingu 1000 Hz a odozve 1 ms myši nič neujde. Teda pokiaľ nedosiahne hraničné hodnoty snímača, a tie sú 25G pre akceleráciu a 2,5 m/s pre rýchlosť pohybu. Citlivosť myši sa prispôsobuje priamo jej v tele, teda na hardvérovej úrovni, nie pomocou softvérovej interpolácie. Myši nechýba vstavaná 32 kB pamäť pre ukladanie profilov nastavení a až deväť plne programovateľných tlačidiel. Lachesis dodržiava ergonomický dizajn Razer a je vhodná aj pre „ľavorukých“ hráčov.

Je otázne, koľko užívateľov skutočne pocíti rozdiel medzi 2000 DPI a 4000 DPI, ale tak vysoké rozlíšenie vyzerá marketingovo atraktívne. Razer Lachesis bude dostupná v októbri tohto roku, len v čiernej farbe, za cenu okolo 2000 korún.
Source : www.dailytech.com

Image

{moscomment}