Redakcia www.pcspace.sk vyhlasuje súťaž na Bezdrátový směrovač 150 Mbit/s Wireless N TL – WR741ND

 

 

Redakcia www.pcspace.sk vyhlasuje súťaž  na bezdrátový směrovač 150 Mbit/s Wireless N
TL-WR741ND

 Stačí odpovedať na nasledujúce tri otázky. Správne odpovede prosím posielajte na .vydavatelstvo@pcspace.sk Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Pri uvedení odpovedí treba uviesť svoje meno, adresu a telefónne číslo.

Zo správnych odpovedí bude vylosovaný jeden výherca.

Vyhodnotenie súťaže bude 31.01.2012

 

Súťažné otázky sú:

Bezdrátový smerovač TL – WR741ND:

podporuje firewall SPI a správu riadenia prístupu ?

1.           ANO                    NIE

podporuje šifrovanie WPA/WPA2 ?

2.          ÁNO                    NIE

Bezdrôtové pripojenie je s  rýchlosťou:

3.          50 Mbit/s  ?                   150 Mbit/s ?

K čomu slúži tento produkt 

 

TL-WR741ND je kombinované zariadenie pre káblové / bezdrôtové pripojenie k sieti obsahujúcej smerovač pre zdieľanie internetu a 4portový prepínač. Bezdrôtový smerovač Wireless N je kompatibilný so štandardom 802.11b/ga poskytuje výkon štandardu 802.11nv podobe prenosové rýchlosti až 150 Mbit / s za ešte prijateľnejšiu cenu. Standard 11n prekonáva rýchlosť štandardu 11g a prináša plynulejší chod aplikácií náročných na šírku pásma, napríklad vysielanie dátového prúdu videa. Môžete si užívať kvalitné vysielanie dátového prúdu videa, internetovú telefóniu alebo hranie online hier z ľubovoľného miesta v domácnosti, čo nebolo s tradičnými produktmi 11g nikdy príliš využiteľné.

2. Výnimočný bezdrôtový výkon za dostupnú cenu

TP-LINK TL-WR741ND predstavuje vysokorýchlostné riešenie kompatibilné so štandardom IEEE 802.11b/g/n. Zariadenie TL-W741ND, vybavené technológiou N, poskytuje výkon štandardu 802.11nv podobe prenosové rýchlosti až 150 Mbit / s za ešte dostupnejšie cenu a 9 krát vyššej rýchlosti a 4krát dlhšieho dosahu než u tradičných produktov 11g.

Standard 11n prekonáva rýchlosť štandardu 11g a prináša plynulejší chod aplikácií náročných na šírku pásma, ako sú napr bezdrôtové vysielanie dátového prúdu videa, internetová telefónia, hranie online hier, z ľubovoľného miesta v domácnosti, čo nebolo s tradičnými produktmi 11g nikdy príliš využiteľné. Užívajte si výkon štandardu Wireless N za cenu Wireless G!

3. Technológia CCA – stabilné bezdrôtové signály

Technológia CCA (Clear Channel Assessment) automaticky zamedzuje konfliktom kanálov prostredníctvom funkcie výberu voľného kanála a plne tak realizuje výhody väzby na kanál, aby poskytla vyšší výkon bezdrôtového pripojenia.

4. Šifrovanie WPA/WPA2 – pokročilé zabezpečenie

Čo sa týka zabezpečenia bezdrôtových sietí, šifrovanie WEP už nepatrí medzi najsilnejšie a najúčinnejšie ochranu proti vonkajším útokom. TL-W741ND ponúka šifrovanie WPA/WPA2 (osobné aj podnikové) vytvorené aliancií WI-FI, podporujúce interoperabilitu a zabezpečenia sietí WLAN.

5. Tlačidlo QSS – rýchle nastavenie zabezpečenia (kompatibilný s WPS)

Zariadenie TL-W741ND kompatibilný so štandardom WI-FI Protected Setup ™ (WPS) je vybavené funkciou rýchleho nastavenia zabezpečenia, ktorá umožňuje jednoduchým stlačením tlačidla QSS takmer okamžite automaticky nastaviť zabezpečené pripojenie WPA2, ktoré je bezpečnejšie ako šifrovanie WEP. Tento spôsob je nielen rýchlejší než obvyklé nastavenia zabezpečenia, ale aj pohodlnejšie, pretože si nemusíte pamätať žiadne heslo!

6. IP QoS – riadenie šírky pásma

Nediferencované prehliadanie internetu a sťahovanie nadmerne zaťažujúce šírku pásma vbezdrátové sieti zo strany interných používateľov často znamená, že v domácnosti alebo malej kancelárii je nedostatočná šírka pásma. Funkcia IP QoS integrovaná v zariadení TL-WRW741ND umožňuje optimálne využívať šírku pásma a ponúka rozdelenie šírky pásma tak, aby sa zamedzilo nepriechodnosti siete a nedochádzalo k zneužívaniu šírky pásma. Týmto spôsobom dostanú užívatelia malé siete pridelenú vyhradenú šírku pásma a nebude dochádzať k tomu, aby nekritické aplikácie znižovali priechodnosť siete.

7. Jednoduché nastavenie

Táto funkcia umožňuje aj neskúseným užívateľom nastaviť smerovač bez znalosti kľúčových parametrov, stačí len spustiť disk CD s nastavením a nechať si rýchlo a ľahko vytvoriť sieťové pripojenie

Pomocka:

http://www.tp-link.com/cz/products/details/?model=TL-WR741ND#over