Samsung a Akamai predstavujú pokročilé riešenia dodávky obsahu v mobilných sieťach

Firmy na Svetovom mobilnom veľtrhu (MWC) názorne ukazujú zdokonalený mobilný prístup do internetu, dokonca aj za vysoko vyťažených sieťových podmienok. Ďalej predvádzajú prioritizáciu prevádzky na mobilných sieťach, ktorá zabezpečuje rýchlejší a stabilnejší prístup k webovým stránkam napríklad pri používaní mobilného bankovníctva či e-commerce.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., popredný poskytovateľ sieťových riešení pre mobilné širokopásmové pripojenie, a Akamai Technologies, Inc., popredný poskytovateľ cloudových služieb pre dodávku, optimalizáciu a zabezpečenie on-line obsahu a podnikových aplikácií, predstavujú na veľtrhu MWC pod názvom „Proof of concept“ pokročilé technológie pre doručenie obsahu v mobilných sieťach. Za cieľ majú podporiť očakávané prínosy pre koncových používateľov, ako aj pre mobilných operátorov. Medzi tieto výhody patrí predovšetkým rýchlejší a efektívnejší prístup k obsahu webových stránok cez mobilné siete, ktorý zlepšuje užívateľské skúsenosti.

Obsah súčasných mobilných webových stránok je stále zložitejší a náročnejší kvôli vyššiemu rozlíšeniu obrázkov a videí. Rýchly nárast dopytu po inteligentných zariadeniach s mobilnými dátami so sebou nesie dodatočné náklady spôsobené preťažením siete, čo vedie predovšetkým k zníženiu kvality služieb pre koncových používateľov. V tomto náročnom prostredí požadujú mobilní operátori lepší spôsob, ako dodať obsah prostredníctvom ich sietí, aby zabezpečili zlepšenie užívateľského prostredia.

Pre uspokojenie potrieb mobilných operátorov predstavuje Samsung pokročilé riešenia pre dodávku obsahu v ich mobilných sieťach, ktoré sú vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Akamai. Ukazuje, ako technológie pre doručovanie mobilného obsahu môžu významne skrátiť dobu načítania webovej stránky, a to aj v silne preťažených sieťach.

Riešenie je tiež zamerané na prioritizáciu prevádzky v mobilných sieťach. Tento prístup umožňuje mobilným operátorom uprednostniť dodávku prémiového obsahu. Napríklad môžu zabezpečiť rýchlejší a stabilnejší prístup k webovým stránkam pre zákazníkov, ktorí používajú služby, ktoré si vyžadujú súkromné ​​údaje, ako sú mobilné bankovníctvo alebo e-commerce. V kombinácii s výnimočným riešením spoločnosti Samsung pre mobilný caching s názvom Smart Cache je možné dosiahnuť ďalšie zlepšenie kvality služieb pre koncových používateľov prostredníctvom zníženia využitia šírky pásma siete a minimalizovať oneskorenia siete až o 100 %. To tiež umožní, aby poskytovatelia mobilných služieb mohli poskytovateľom obsahu ponúkať prémiové služby a dohody SLA (Service Level Agreement).

„Mobilní operátori sú svedkami rýchleho nárastu mobilných internetových aktivít, ako je mobilné bankovníctvo a e-commerce. Riešenie pre dodávku mobilného obsahu a prioritizácie prevádzky na mobilnej sieti bude kľúčovým a odlišujúcim prvkom pre mobilných operátorov v ére inteligentných zariadení. V poslednej dobe sa Samsung zameriava na vývoj inovovaných riešení pre dodávku mobilného obsahu, ako je Smart Cache a technológie zrýchľujúce mobilný prenos. Naše riešenia budú nielen poskytovať vynikajúce skúsenosti pre mobilných používateľov prostredníctvom minimalizácie oneskorenia siete, ale tiež otvoria možnosti pre rad nových obchodných príležitostí medzi mobilnými operátormi a poskytovateľmi obsahu,“ povedal Jungah Choi, Senior viceprezident a vedúci oddelenia System Innovation Lab divízie Networks Business Samsung Electronics.