Samsung a UNESCO nadväzujú prvú globálnu spoluprácu

Cieľom partnerstva spoločnosti Samsung a organizácie UNESCO je riešenie celospoločenských problémov v oblasti vzdelávania či kultúry s pomocou mobilných technológií.

Samsung Electronics a UNESCO začali vzájomne spolupracovať s cieľom sprístupniť žiakom v rozvojových krajinách lepšie vzdelanie. Spoločne tak využijú odborné znalosti organizácie UNESCO a zariadení a riešení Samsung Smart School. Partnerstvo priamo podporuje päť hlavných oblastí programu UNESCO: vzdelávanie, kultúru, prírodné vedy, sociálne a humanitné vedy a oblasť komunikácie a informácií. Výkonný viceprezident spoločnosti Samsung Seok Pil Kim a generálna riaditeľka UNESCO Irina Bokova podpísali zmluvu na celosvetovom fóre Global Education & Skills Forum v Dubaji 16. marca 2014.

 

 

„Považujeme vzdelanie za základ, ktorý umožňuje všetkým národom realizovať svoj potenciál pre vybudovanie udržateľnej a stabilnej spoločnosti, v ktorej môžu ľudia prosperovať. Spoločné vízie spoločnosti Samsung a UNESCO pre vzdelávanie a kultúru zabezpečia, že toto partnerstvo významne prispeje komunitám po celom svete a bude inšpirovať mladých ľudí, aby vzali budúcnosť do svojich vlastných rúk,“ povedal Seok Pil Kim, výkonný viceprezident Samsung.

 

Samsung je odhodlaný prispievať k lepšiemu globálnemu spoločenstvu prostredníctvom rôznych iniciatív, vrátane škôl Samsung Schools, ktoré majú preklenúť digitálnu priepasť a vytvoriť lepšie prostredie pre vzdelávanie, a inštitútov Tech Institutes, ktoré poskytujú odbornú prípravu pre študentov a mladých technikov. Samsung tiež zakladá rôzne vzdelávacie iniciatívy, ako sú domáce školy pre deti so zdravotným postihnutím v Rusku, školy Smart Schools vo francúzskych nemocniciach pre dlhodobo hospitalizované deti alebo digitálne knižnice v juhovýchodnej Ázii.

 

Iniciatíva Mobile Learning organizácie UNESCO ponúka rozumnejší spôsob, ako podporiť proces učenia prostredníctvom mobilných zariadení. Tým sa snaží poskytovať vzdelanie pre všetkých. Projekt umožní spoločnosti Samsung a organizácii UNESCO spolupracovať a dosiahnuť pokrok v oblasti vzdelávania. Bude sa tiež ďalej rozširovať do oblastí kultúry a vedy.

 

 

„Dohoda medzi UNESCO a Samsungom je žiarivým príkladom inovatívnych spojení, ktoré sú potrebné pre posilnenie základov vzdelaných spoločností, ktoré potrebujeme pre 21. storočie. Pomôže nám zapojiť do vzdelávacích systémov mimoriadny výkon a dosah mobilných technológií, a tak zabezpečiť kvalitné vzdelávanie pre dievčatá a chlapcov aj ženy a mužov, nech sú kdekoľvek,“ povedala generálna riaditeľka UNESCO Irina Bokova.

 

Samsung a UNESCO už spolupracovali na niekoľkých národných projektoch, ako sú Education for Sustainable Development vo Vietname a platforma Silk Road Online Platform pre zachovanie znalostí o histórii obchodných ciest.