Samsung DA-E550

 

Samsung DA-E550, recenzia od PCSPACE & 3Digital.skPár dní som aktívne používal prvý duálny audio-dock na svete. Táto spevavá ohnutá trubica od Samsungu sa vyznačuje predovšetkým moderným dizajnom vhodným pre mladšie spektrum zákazníkov a veľmi dobrou konektivitou, ktorej prioritu získali telefóny Samsung a Apple.


Duálny dock v praxi znamená umiestnenie dvoch konektorov na jednu platformu. Na ten vyššie sa posadí telefón od Samsungu, na ten nižšie zas hudobné prehrávače od Apple a iPhone. Počas používania tohto zariadenia som však využil predovšetkým prítomnosť Bluetooth, pomocou ktorého k systému pripojíte akýkoľvek smartfón bez najmenšieho problému (v našom prípade Huawei Honor, Sony Xperia U, HTC Wildfire S).

Samsung DA-E550 recenzia

Samsung DA-E550 hrá dobre, ponúka pomerne rozsiahle ovládanie hlasitosti za pomoci senzorových tlačidiel a dokáže ozvučiť skutočne veľký priestor. V tomto smere vidím uplatnenie napríklad aj pri hodinách spoločenských tancov, bojových športov a iných športových aktivít prevádzaných v telocvičniach.

Kvalita reprodukcie je podriadená skutočnosti, že ide o jeden kompaktný objekt bez možnosti vlastného usporiadania reproduktorov, neponúka vlastné nastavenia ekvalizéra (pre prispôsobenie sa k rozličným žánrom) a rozmery celého zariadenia patria medzi tie priemerné. Napriek tomu Samsung DA-E550 hrá dobre, predovšetkým stredy a výšky patria k tým o niečo lepším. Hlbšie tóny, ktoré preferuje práve cieľová skupina tohto produktu, sú mierne ploché a nevýrazné, ale na sprostredkovanie hudobného zážitku pre stredne náročného poslucháča stačiť rozhodne budú. Niekedy nemá význam hrať sa na fajnšmekrov, pretože aj taký „priemer“ si v skutočnosti celkom dobre poradí s multižánrovou hudbou bez ohľadu na to, či je jej prioritou vyššie či nižšie posadený tón. Samsung tento zvukový aparát vybavil aj funkciou Power Bass, ktorá by sa mala starať o výrazne lepšiu reprodukciu basov, ale neviem neviem…

Samsung DA-E550 sa pripája do elektrickej siete pomocou klasického tenkého kábla s dĺžkou približne jeden meter, pričom počas prevádzky vyžaduje príkon iba 0,38 W. Dva reproduktory pritom majú výkon 2× 5 W.

 

Samsung DA-E550 recenzia
Na zadnej strane je síce USB konektor, slúži však iba na aktualizáciu firmvéru.

 

V balení spolu so samotným aparátom nájdete aj diaľkové ovládanie miniatúrnych rozmerov s veľmi jednoduchým ovládaním, analógový zvukový kábel (priamo na platforme s konektormi microUSB a Apple je umiestnený aj 3,5 mm jack), používateľský manuál, batérie do ovládača a napájací kábel. Čisté rozmery produktu sú 463 x 122 x 152 mm a váži iba 1,6 kg.

 

Ak by som mal Samsung DA-E550 porovnávať s ostatným produktmi, zrejme by som nemal žiadneho skutočného konkurenta. Jedna vec je porovnávať kvalitu zvuku (ktorú v tomto prípade nie je až tak náročné prekonať), iná vec hodnotiť dizajn. Z hľadiska dizajnu, materiálneho spracovania, konektivity a pozitívneho dojmu, ktorý toto audio vyvoláva, ho hodnodím na slušných 80%.