Samsung predstavuje nové pamäťové karty s unikátnymi vlastnosťami a dizajnom

Nové SD a microSD karty značky Samsung bezpečne zachytia vzácne okamihy zo života. Ponuka je rozdelená do kategórií PRO, EVO a Standard podľa výkonu a spôsobu použitia kariet.

 

 

Samsung Electronics, jednotka na trhu v oblasti vyspelých pamäťových technológií a inovátor v oblasti spotrebnej elektroniky, uvádza na trh nový rad pokročilých SD a microSD kariet, ktoré sú ideálne pre digitálne a mobilné zariadenia. Produkty sú k dispozícii v kategóriách PRO, EVO a Standard, takže umožňujú rôzne spôsoby použitia a úrovne výkonnosti pre bežných spotrebiteľov aj profesionálov.

 

Nové pamäťové karty sú určené pre rôzne zariadenia  spotrebnej elektroniky. Kým SD karty sú najčastejšie v digitálnych fotoaparátoch, DSLR fotoaparátoch a videokamerách, microSD karty sa používajú predovšetkým v mobilných zariadeniach, ako sú smartfóny a tablety, ale aj v niektorých fotoaparátoch a videokamerách vybavených slotmi pre microSD karty.

 

Rozšírená ponuka uspokojí rastúci dopyt používateľov po vysokom výkone, kapacite a úrovni spoľahlivosti. Sú k dispozícii v širokom rozsahu kapacity od 4 GB do 64 GB. Napríklad na 64GB pamäťovú kartu Samsung PRO v kompaktnom digitálnom fotoaparáte môžu používatelia nahrať približne 670 minút Full HD videa (30 snímok za sekundu) bez potreby kartu meniť. Typy PRO a EVO navyše podporujú výkon Ultra High Speed ​​prvého stupňa (UHS-I), takže ponúkajú rýchle čítanie:
90 MB/s (PRO) a 48 MB/s (EVO).

 

 

 

Aby Samsung zaistil tiež vysokú spoľahlivosť nových pamäťových kariet, vyvinul ich z materiálu odolávajúceho vode, extrémnym teplotám, röntgenovému žiareniu a pôsobeniu magnetu. Vďaka tomu vydržia všetky modely aj tie najtvrdšie podmienky a vydržia napríklad až 24 hodín v morskej vode, znášajú prevádzkové teploty -25 °C až 85 °C (mimo prevádzky -40 °C až 85 °C) a odolávajú magnetu o sile až 15 000 gaussov. Okrem toho môžu SD karty odolať váhe 1,9-tonového vozidla.

 

Nové pamäťové karty Samsung majú okrem vylepšených vlastností aj inovovaný vzhľad, ktorý sa vyznačuje rôznym farebným prevedením pre každú kategóriu: profesionálna strieborná v prípade PRO, romantická oranžová pre EVO a smaragdovo modrá pre Standard. Každá je tiež najnovšie výrazne potlačená bielymi číslicami, ktoré zobrazujú jej kapacitu.

 

„Samsung plánuje prevziať vedúcu úlohu vo vývoji vysokokapacitných pamäťových kariet  vďaka  zvýšením výkonu, kvality, rozšírenými možnosťami kapacity a prepracovanému dizajnu. Našim cieľom sú pamäťové karty novej generácie, ktoré budú mať ešte vyššiu rýchlosť a väčšiu kapacitu pamäte. Zvýšime tak spokojnosť spotrebiteľov a upevníme svoje vedúce postavenie na trhu pamäťových zariadení,“ povedal Unsoo Kim, senior viceprezident marketingového tímu značkových produktov v Samsung Electronics.

 

Samsung vedie od roku 2002 globálny trh s pamäťovými zariadeniami NAND Flash. Navyše v minulom roku, teda len dva roky od vstupu na trh, získal tiež najväčší podiel na trhu SSD diskov.

 

Predaj nových pamäťových kariet bol zahájený na začiatku apríla. Ceny modelového radu microSD Standard začínajú na 4,99 € (4 GB). Karty EVO sú k dispozícii už od 6,99 € (8 GB), 32GB verzia vyjde na 18,89 € s DPH. Najvyšší rad PRO ponúka napríklad 64 GB variant za 69,29 € s DPH.