Samsung premení smartfón na hry

Zariadenie Samsung GamePad a aplikácia Mobile Console umožňujú spúšťať na mobilných zariadeniach prepracované hry určené pre herné konzoly.

 

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti mobilných technológií a digitálnych riešení, predstavila v reakcii na rýchlo sa rozvíjajúci globálny trh s mobilnými hrami zariadenie GamePad a aplikáciu Mobile Console. Ich cieľom je obohatiť herný zážitok na prístrojoch obľúbeného radu GALAXY. Používatelia tak môžu ušetriť peniaze a vychutnať si hry v kvalite zodpovedajúcej hernej konzole bez nutnosti míňať za samostatný hrací systém.

 

GamePad premení smartfón alebo tablet Samsung GALAXY na prenosnú, alebo dokonca domácu hernú konzolu. Do jeho odolného oceľového rámu sa dá vložiť mobilné zariadenie s veľkosťou od 4 do 6,3 palcov. Spárovanie prebieha cez Bluetooth a u zariadení s operačným systémom Android 4.3 (napr. GALAXY Note 3, S4, Note II a S III) je umožnené aj jednoduchšie prepojenie GamePadu pomocou technológie NFC. Cez HDMI kábel alebo funkciu AllShare Screen Mirroring môžu používatelia pripojiť zariadenie tiež k televízoru a vychutnať si zážitok z hry naozaj vo veľkom.

 

Stlačením tlačidla „Play“ je možné ľahko spustiť aplikáciu Mobile Console, čo je nová integrovaná aplikácia spoločnosti Samsung pre hry. Aktivuje sa v spojení s GamePadom a umožňuje vyhľadávať a nakupovať hry, ktoré využívajú gamepady. Aplikácia Mobile Console ponúka hry z celého radu kategórií:

·         preteky – napr. Need for Speed​™ Most Wanted od spoločnosti Electronic Arts a Asphalt 8 od spoločnosti Gameloft: Airborne;

·         strieľačky – napr. Modern Combat 4: Zero Hour; od spoločnosti Gameloft;

·         športové hry – napr. Virtua Tennis™ Challenge od spoločnosti SEGA;

·         akčné tituly – napr. Gangstar Vegas od spoločnosti Gameloft.

 

Aplikácia Mobile Console je k dispozícii v obchode Samsung Apps

(http://apps.samsung.com/earth/topApps/topAppsDetail.as?productId=000000683967) alebo

poklepaním na tlačidlo „PLAY“ umiestnené na GamePade. Ponúka 35 samostatných hier, pričom v roku 2014 pribudne mnoho ďalších titulov.

 

Uvedenie na slovenský trh je plánované na január 2014 za odporúčanú maloobchodnú cenu 79,90 € s DPH.

 

 

 

Podrobnejšie informácie o zariadení a ďalšom multimediálnom obsahu vrátane fotografií nájdete na adrese www.samsungmobilepress.com.

 

Špecifikácie výrobku Samsung GamePad

Kompatibilita

Kompatibilné s OS Android 4.1 a vyšším (bez NFC, Mobile Console).

Plne kompatibilné od OS Android 4.3.

Konektivita

Bluetooth® v3.0, NFC (zariadenie Samsung s operačným systémom Android 4.3 alebo vyšším)

3.0 class 2, HID

Ovládacie klávesy

 – D-Pad (8-smerový)

 – 2 analógové joysticky

 – 4 akčné tlačidlá a 2 tlačidlá spúšte

 – tlačidlo pre výber a tlačidlo štart

 – tlačidlo PLAY (zariadenie Samsung s operačným systémom Android 4.3 alebo vyšším)

Rozmery

137,78 x 86,47 x 31,80 mm, 195 g

Batéria

Dobíjacia 160 mA

Farba

Čierna

 

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvádzané a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosti a funkciách výrobku, sú nezáväzné a môžu sa bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.