Image

Septembrový PC_Space po revolúcii

Prelomové číslo s čerstvým dizajnom, kvalitným obsahom a 32 stranami navyše.

V predaji od 6. septembra 2007 na 132 stranách!
Cena 115 Sk s 8 GB DVD, resp. 79,90 Sk bez DVD

Image 

Headlines: Prehľad hlavných tém

<60 Po lete: MP3 do každej lavice
Je veľmi príjemné sledovať vývoj trhu s MP3 prehrávačmi – ceny klesajú závratnou rýchlosťou a technologicky zaujímavé výrobky sa tak čoraz bližšie dostávajú ku bežnému užívateľovi. Študenti, ktorí po väčšinu času majú vždy hlboko do vrecka sú týmto smerovaním nadšení, nakoľko troškou tej zábavy a uľahčením štúdia určite nikdy nepohrdnú.


<44 Učebnice, desiata a…notebook!
Každý túži po výkone, ale nie každý si môže dovoliť zaplatiť zaň veľkú sumu. Našťastie, už aj na našom trhu nájdete dobrý výber cenovo dostupných notebookov a vďaka nášmu testu sa v tejto ponuke ľahko zorientujete.


<34 Lacná tlač nielen na internát
V septembri prichádzajú na trh nové atramenty a s nimi aj nové, dokonalejšie tlačiarne. Každá tlačiareň je dnes použiteľná aj na tlač fotografií, pričom výkon niektorých modelov už prekonáva výkon lacnejších laseroviek.

<24 Navigácia alebo hry?
Vreckový počítač s GPS navigátorom je skvelým spoločníkom na cestách. My vám však ukážeme ako sa s ním dá aj zahrať! Namiesto behania kurzorom po monitore môžete teraz vyraziť do prírody a hľadať poklad, vyhľadávať „míny“, obchodovať s duchmi, zachrániť ľudstvo od Zombie, atď. Vďaka GPS môžete PDA premeniť na automatického sprievodcu po meste.

editorial

Vitajte v novom PC_Space!
Keďže začína nový školský rok, celým číslom sa tiahne téma ako prakticky využívať počítačovú techniku pri štúdiu. Máme tu test lacných notebookov, ktorý iste ocenia najmä študenti. Pre tých, ktorí si chcú kúpiť použitý notebook alebo PDA máme praktické rady ako nakupovať z druhej ruky, čo si všímať a čoho sa vyvarovať. Prinášame tiež veľký test atramentových tlačiarní a multifunkčných zariadení pre domácnosť, doplnený aj o malé laserovky vhodné pre väčšie objemy tlače (diplomovky, seminárne práce, faktúry alebo agendu menšej firmy). Tlačiť môžete aj informácie z internetu, ktoré použijete pri štúdiu, ale kde ich nájsť? Ľudské poznanie v bitoch, to je názov našej internetovej témy pre tento mesiac.

Jednou z funkcií MP3 prehrávačov je digitálny záznamník. V našom malom teste si predstavíme zaujímavé flashové MP3-ky a na porovnanie klasický digitálny diktafón. Obidva typy zariadení sa dajú využiť aj pri štúdiu, napríklad na nahrávanie prednášok. Zvuk však býva zašumený a často sú v ňom rôzne ruchy okolia, takže môže byť ťažko zrozumiteľný. V rubrike servis vám preto poradíme ako opraviť MP3 nahrávky, ako odstrániť rušenie a ako z nich vyťažiť to podstatné. Pochopiteľne nechýbajú ani tradičné hardvérové testy, recenzie a duel, v ktorom sme si posvietili na „skypovanie“. Rozširujeme rubriku Tuning a modding PC, kde začína nový seriál o úpravách počítačovej skrinky. Ukážeme vám tiež ako si zmeniť vzhľad notebooku pomocou špeciálnych fólií; navyše piati z vás môžu tento produkt vyhrať. Už čoskoro predstavíme aj súťaž pre „modderov“.

Navigácii s využitím GPS sa darí najmä v letných dovolenkových mesiacoch. Možno aj vy máte nejaký navigátor, ktorý po ceste nenachádza praktické využitie, a preto vám ukážeme ako sa dá s GPS zahrať! Áno, už roky existujú GPS hry o hľadaní pokladov, a tak vám tento mesiac predstavíme horúcu novinku – hry na PDA s funkciami GPS, kde sa namiesto presúvania kurzoru po obrazovku musíte presúvať vy v priestore, napríklad na poli, v parku alebo na parkovisku pred domom. Predvedieme vám aj nové zariadenia pre GPS navigáciu a zábavu.

Toto sú hlavné témy septembrového čísla, ktoré má o 30 % zvýšený počet strán a z väčšej časti inovovanú, modernú grafiku. Na dizajne budeme ešte pracovať – chystáme napr. zmenu fontu – ale najskôr sme zvedaví na vaše názory v SMS ankete. Našim cieľom je zmodernizovať a prevzdušniť dizajn, výrazne oživiť farebnosť časopisu a používať veľké obrázky, pretože v minulosti ste mnohé zaujímavé produkty mohli vidieť len na malých snímkach v záverečnej tabuľke. Pripravené sú aj ďalšie prekvapenia, o ktorých vás budeme postupne informovať na našich webových stránkach www.pcspace.sk a www.dvdspace.sk.

Juraj Redeky

Kompletný obsah

DVD PRÍLOHA
Vystrihnuteľný obal na DVD prílohu
PCS Quick Utilities
Nenechajte si ujsť na DVD

NOVINKY A TRENDY
Horúce novinky zo sveta IT
Prepnite sa na digitál
Lenovo v zajatí rýchlosti
Konečne bystrá automatika
DVD: Novinky na strieborných kotúčoch

TEST A TÉMA
GPS: Navigácia alebo hry?
Lacná tlač nielen na internát
Učebnice, desiata a…notebook!
Ojazdená mobilita
Po lete: MP3 do každej lavice

RECENZIE
Telefonovanie je moje druhé ja
Sólista s priestorovým hlasom
Nová koža pre váš notebook
Počítač z krajiny hráčskych snov
Chuťovky pre grafické poháriky
Sivé myšky z AMD
Kompaktný silák s pevným pohľadom

SERVIS
Bez šumu to znie lepšie
bLOGika
Tipy a triky pre Office
Tlačím, tlačíš, tlačíme…
Poradňa
Aký počítač si kúpiť v septembri
Aký notebook si kúpiť v septembri?
Výkon a aktuálne ceny CPU

TUNING
Tichý pán v čiernom
Originalita na nezaplatenie
Veža zo zlata
Poďme si zahrať frisbee

INTERNET
Ľudské poznanie v bitoch

ZÁBAVA
Láska na dlhé trate
Vtedy na Divokom západe…
Dovolenka snov v troskách

LINUX
Nazrite do linuxových archívov
Správcovia balíkov

FREESOFT
Freesoft výber

SÚŤAŽE A PREDPLATNÉ
Predplatiteľský PCS Klub
Vyhraj grafiku ASUS EN8600GT OC Gear s ovládacím panelom
Vyhraj 100× USB kľúč Imation
Predplatné + otázky a odpovede
Na čo sa môžete tešiť o mesiac?