Siemens je najväčšia IT firma na Slovensku

Siemens IT Solutions and Services, s.r.o. sa na budúci rok začlení do organizačnej štruktúry spoločnosti Siemens s.r.o.
 
V januári 2007 celosvetovo vznikla skupina Siemens IT Solutions and Services (SIS), ktorú na Slovensku tvoria spoločnosti Siemens IT Solutions and Services, s.r.o. (SITS) a Siemens Program and System Engineering s.r.o. (Siemens PSE). Nová skupina v súčasnosti zamestnáva 1 530 IT expertov, vývojárov a obchodníkov. V obchodnom roku 2006/2007 dosiahla spoločný obrat 3,9 miliardy korún. Na základe rebríčka TOP TREND v IT 2007 je Siemens najväčšou IT skupinou a poskytovateľom IT služieb na Slovensku. Skupina zároveň dlhodobo vytvára aj najvyššiu pridanú hodnotu v IT na Slovensku. V rámci svetovej reštrukturalizácie sa spoločnosť Siemens IT Solutions and Services, s.r.o. integruje do spoločnosti Siemens s.r.o. od 1. októbra 2008.
Siemens IT Solutions and Services, s.r.o.
Siemens IT Solutions and Services zastrešuje komplexné odborné know-how skupiny v oblasti informačných technológií. Uplynulý obchodný rok potvrdil úspešný priebeh akvizície slovenských spoločností ELAS a HT Computers, ktorá sa uskutočnila v roku 2005. Vo februári 2007 sa spoločnosť Siemens Business Services v rámci vzniku skupiny SIS premenovala na Siemens IT Solutions and Services, s.r.o.

Siemens Program and System Engineering

Spoločnosť Siemens Program and System Engineering je s počtom 1 068 vývojárov a obratom takmer 1,6 miliardy korún najväčším softvérovým domom na Slovensku. Celkovo pôsobí na štyroch vývojových pracoviskách – v Bratislave, Piešťanoch, Žiline a v Košiciach.