Skenovanie značiek áut ako z budúcnosti

Systémy na čítanie evidenčných značiek vozidiel a automatickú online kontrolu v databáze sú už v Českej republike bežne používanou technológiou. Výkon analytických aplikácií však stále rastie. Spoločnosť FF Group nedávno predstavila aplikáciu NumberOK, ktorá môže posunúť inteligenciu policajných vozov o ďalší krok. Nový softvér totiž pri použití s ​​kvalitnou IP kamerou na palube vozidla dokáže automaticky identifikovať a kontrolovať registračné značky okolitých áut aj za rýchlej jazdy a v niekoľkých pruhoch súbežne.


Aplikácia NumberOK pri použití s ​​bežne dostupnými HDTV kamerami AXIS P3905-R alebo M1125 dokáže identifikovať EČV aj vo viacerých pruhoch až do rýchlosti 240 km/h (ak aplikácia beží na vzdialenom serveri), alebo do 80 km/h v jednom až dvoch pruhoch, pokiaľ ak je aplikácia použitá priamo na procesore v kamere. Systém samozrejme umožňuje okamžitú kontrolu v online databáze vozidiel. Výsledkom je tak scenár, pri ktorom by samotná prechádzka mestom znamenala automatickú priebežnú kontrolu vozidiel a upozorňovanie na podozrivé autá.

Podobný systém má vo svojej výbave už nejaký rok aj slovenská polícia. Projekt realizovala slovenská IT spoločnosť Soitron – https://www.mosysolutions.com/. Pripravujeme pre vás podrobnejšiu reportáž.