Skrinka Cosmos S od Cooler Master

Počítačová skriňa vonkoncom nie je len „obalom“, ktorý drží pohromade všetky komponenty. Naopak, stáva sa modlou, na ktorej spočinie zrak počas loadovania OS či levelov hier. Ako Cooler Master Cosmos S.


Image
Cosmos S  je odvodená od modelov radu Cosmos RC-1000, oproti svojim predchodcom však mierne porástla a dostala novú tvár v podobe upravenej prednej mriežky. O tom, že si domov neprinesiete len tak hocakú skrinku, vás presvedčí už samotná škatuľa, ktorá má úctyhodné rozmery i hmotnosť. Ak si netrúfate na šestnásť kilogramové bremeno, poriadne sa najedzte, alebo vyhľadajte pomoc.
 
Image
 
Po vyslobodení zo škatule čaká príjemné prekvapenie, skrinka je dôkladne zabalená nielen v igelitovom obale, ale navyše aj v vo veľkom textilnom vreci. Pripomína vám to rezeň v trojobale? Nuž,  čaká nás podstatne gurmánskejší zážitok ako pri kulinárskej špecialite typu Černohor.
 
Image
 
Vybaľovacie orgie sa však zďaleka nekončia, Všetky lesklé časti a hliníkové kusy kejsu sú dodatočne obalené vrstvou igelitu a mäkkej penovej fólie. Chvíľka šermovania olamovacím nožom, a spiacej krásavici môžeme venovať prvý božtek.
 
Image
 
Dosť však rozprávok, Cosmos S je síce krásavica, ale do postele si ju radšej neberte. 13,8 kg hliníka vonkoncom neprekypuje ľudským teplom, naopak Cosmos S chladí ako divá, je to studená beštia čakajúca na moment, v ktorom pohltí všetky vaše komponenty. A zmestí sa ich do nej habadej, je formátu big-tower.