Skrotí Apple „leva“?

Apple odprezentoval ukážku chystaného nástupcu operačného systému Mac OS X Snow Leopard. Bude niesť pomenovanie Lion a jeho distribúcia začne budúce leto. Vývojári sa inšpirujú pri jeho vylepšovaní viacerými inováciami softvéru zariadení iPad.


Odprezentovaná bola napríklad aplikácia Mac App Store, ktorá rozširuje systém o rozhranie App Store, vďaka ktorému je vyhľadávanie, inštalovanie a aktualizovanie aplikácií jednoduchšie. Podobne ako v prípade iPadu, aj tu si prostredníctvom konta iTunes môžete kúpiť aplikácie. Aktualizácie aplikácií sa poskytujú priamo cez Mac App Store. Táto inovácia bude dostupná do 90 dní aj pre systém Snow Leopard.

Ďalšie zaujímavé články si môžete prečítať v tlačenom vydaní časopisu PCSPACE, ktorý si môžete predplatiť aj pomocou webového formulára na www.pcspace.sk/predplatne

Druhá novinka, Launchpad, združuje všetky aplikácie. Používateľ môže jediným kliknutím prejsť do režimu zobrazenia Full screen, prepnúť zobrazenie z jednej aplikácie zobrazovanej na celej obrazovke do druhej jediným pohybom po trackpade a prejsť späť na pracovnú plochu a získať prístup k viacerým oknám aplikácií.  Zaujať by zrejme mali aj systémová podpora pre aplikácie umožňujúce zobrazenie na celú obrazovku a aplikácia Mission Control, ktorá v sebe spája funkcie Exposé, Dashboard, Spaces a aplikácie umožňujúce zobrazovanie na celú obrazovku do nového zobrazenia všetkého softvéru, ktorý je možné spustiť v počítači Mac, a ktorá umožňuje prejsť do ktoréhokoľvek umiestnenia.

Steve Jobs, generálny riaditeľ spoločnosti Apple, o predstavených funkciách povedal: „Systém Lion obsahuje množstvo nových funkcií a dúfame, že tých pár funkcií, ktoré sme vám dnes ukázali, umožní používateľom vytvoriť si dostatočný obraz o tom, ktorým smerom sa uberáme.“ Z nášho podľadu o veľké míľniky ale nejde. Zrejme vydávanie nových verzií operačného systému ako na bežiacom páse nie je najlepšia voľba.
Source: www.apple.com