Skype už aj mobilne…

Na začiatku novembra predstavil Skype svoj prvý mobilný telefón. Máme aktuálne ceny aj nové obrázky.

Aj vás desia telefónne účty a rozmýšľanie do akej siete a v akej prevádzke to vlastne voláte? Zvykli ste si občas vybaviť niektoré hovory cez Skype v pokoji domova? Čo poviete na možnosť byť so svojím Skype mobilný?

Túto novú možnosť teraz prináša globálna internetová spoločnosť Skype a 3 (Three) mobil operátor, ktorí predstavili 29. októbra v Luxemburgu nový mobilný telefón. Vďaka tejto novinke budete môcť volať ostatným Skype užívateľom a posielať im správy nech sú kdekoľvek. 3 Skypephone je 3G internetový telefón so zabudovanou Skype službou, známou asi všetkým užívateľom mobilnej komunikácie. Zákazníci mobilného operátora 3, to je za nápad nazvať mobilnú spoločnosť číslom, budú môcť z tohto telefónu volať a posielať správy pomocou stlačenia jedného tlačidlá hociktorému z vyše 240 miliónov registrovaným užívateľom.

Image

Zaujímavé je, že to je vlastne prvý krát, čo sa mobilný operátor podieľa na telefóne určenom hlavne pre ,,bezplatnú“ internetovú komunikáciu. Samozrejme telefón bude určený aj na bežné volania a iné internetové služby. Kevin Russel, Chief Executive Officer 3 mobilného operátora v tejto súvislosti povedal: ,, 3 chce urobiť internetový mobil aby bol k dispozícii pre každého človeka. Aby sme to dosiahli musíme ho urobiť tak, my v to veríme, že služby musia byť jednoduché a dostupné. Komunikácia je primárna funkcia mobilu a Skype je vodca čo sa internetového volania týka. Mobil má potenciál masívne zvýšiť prístup k internetovému volaniu.“ 

Image

Každopádne pekná myšlienka, my budeme čakať ako to nakoniec dopadne a dúfame, že to bude len v prospech budúcich zákazníkov. 3 Skyphone má byť tento rok k dispozícii vo Veľkej Británii, Austrálii, Rakúsku, Dánsku, Hongkongu, Taliansku, Írsku, Macau a vo Švédsku. Hovory v sieti Skype by mali byť medzi užívateľmi zadarmo ak ste paušálnymi zákazníkmi, poprípade si pravidelne obnovujete mesačný kredit. 3 Skypephone by sa mal na ostrovoch predávať za 49,99 GBP (približne 2400 Sk), ale ak ste ochotní sa zaviazať, na čo sa určite operátor spolieha, dostanete telefón zadarmo k podpisu dodatku.

Image

My si budeme musieť teda počkať ako to dopadne, či sa telefón rozšíri masovo ako to predpokladá výrobca a či sa potom takáto služba časom dostane aj k nám. To, že to nie je len obyčajné Skype slúchadlo, je jasné aj pri pohľade na funkcie telefónu. Skypephone si rozumie s 3G, má dvojmegapixlový fotoaparát, mp3 prehrávač, rozšíriteľnú 16 MB pamäť pomocou microSD (pribalená by mala byť 256 MB karta) a celkom sympatické rozmery i gramáž. Mal by byť v bielom a čiernom prevedení, s modrou, respektíve ružovou úpravou. Vyzerá to, že Santa bude tento rok nadeľovať Skypephony vo veľkom, Skype i 3 operátor prijímajú predbežné objednávky. Bohužiaľ my si budeme musieť tento rok ešte vystačiť so štrikovanými ponožkami.

Image

Technická špecifikácia:
Výdrž batérie (pohotovosť): 320 h
Výdrž batérie (hovor): 270 Min.
Výdrž batérie (video hovor): 170 Min
Veľkosť displeja: 2.0” QCIF (176×220)
Farba: 262K
Interná pamäť: 16 MB
Externá pamäť: až do 1 GB micro SD
Hmotnosť: 86 g
Rozmery: 100×44×13.6 mm

{moscomment}