Slepé lásky na DVD

Slepé lásky režiséra Juraja Lehotského vydáva spoločnosť Artileria na reprezentačnom DVD obohatenom o množstvo bonusov. Svoju digitálnu podobu predstavuje film, ktorý pred necelým rokom reprezentoval Slovensko na festivale v Cannes v sekcii Directors’ Fortnight.
 
Krstnou mamou DVD je herečka Emília Vášáryová, ktorá prispela aj k bonusovému materiálu a načítala komentár pre nevidiacich. Nosič ďalej obsahuje výber nepoužitých scén z filmu, trailery, fotografie a informácie o autoroch. Kurióznu výrobu animovanej sekvencie z podmorského sveta približuje samostatný klip. DVD má menu v slovenčine i v angličtine a je vybavené anglickými, francúzskymi a nemeckými titulkami.
 
Slepé lásky sú jedným z najúspešnejších slovenských filmov v zahraničí. Na festivale v Cannes získali Cenu CICAE, ktorú udeľuje Federácia artových kín. Film sa dostal do oficiálneho výberu najprestížnejších svetových festivalov ako MFF Toronto, MFF Londýn, MFF Rotterdam, MFF Karlovy Vary, MFF Montreal, MFF Hong Kong alebo MFF Sydney. (Všetky doterajšie ocenenia filmu nájdete v prílohe.)
 
Slepé lásky bežia v zahraničnej artovej kinodistribúcii. Premietajú sa v kinách vo Francúzsku, Holandsku, Belgicku, Švajčiarsku, Česku a Maďarsku. Najbližšie ich čaká uvedenie v Anglicku, v Poľsku a v Rakúsku.
 
Film v slovenskej kinodistribúcii minulý rok uviedla Asociácia slovenských filmových klubov, ktorá mu udelila Zvláštnu cenu za prínos slovenskej kinematografii spolu s animovaným filmom Štyri Ivany Šebestovej.
 
Zahraničné distribučné plagáty filmu a bohatý fotografický materiál môžete nájsť na oficiálnej stránke filmu: www.slepelasky.sk 
  
DVD edíciu filmu Slepé lásky láskavo podporil JAVYS – jadrová a vyraďovacia spoločnosť.
 
DVD sa distribuuje v sieti kníhkupectiev Artfórum a Pantha Rei. Cez internet sa dá získať na stránke: http://www.artforum.sk/index.php?mod=search&search=titul_is_slepe%20lasky&section=1