Image

Slovenské e-shopy Diggi.sk

Blížia sa sviatky, a nielen preto sa treba obzerať po možnostiach jednoduchého nákupu. Chodenie po nákupných centrách je zdĺhavé, vyskúšajte konečne internetové nakupovanie!

Je to jednoduchšie, pohodlnejšie, o danom produkte si viete zistiť v momente celé tony informácií a tak sa správne rozhodnúť. Problém je tu v niečom inom ako vo výbere toho správneho daru – je to o tom nájsť to správne miesto na kúpu. Monumentálne internetové obchodné domy môžu niekoho odradiť a ak sa náhodou vyskytne nejaký problém so zásielkou, prejdú aj týždne, než sa to vyrieši. Práve preto je dobré obzerať sa po alternatívach, menších e-shopoch, ktoré vám v tomto novom seriáli predstavíme. V tejto časti sa pozrieme na www.diggi.sk.

Image

Diggi.sk patrí medzi menšie e-shopy, ktoré nájdete na internete. Hneď na mainpage si všimnete jednoduchej, ale prehľadnej grafiky obchodu.  Hneď tu v úvode je spísané a odfotografované miesto, kam to vlastne svoje objednávky posielate, čo je fajn, netreba sa preklikávať, pokiaľ chcete zistiť niečo viac o spoločnosti a tak sa uistiť, či ide o serióznu firmu.

Na ľavej strane je panel s výberom a informáciami o spoločnosti, obchodných podmienkach a podobne, vyhľadávanie v tovare, novinky a k tomu ikony protokolov, cez ktoré je možné platiť kúpený tovar. Napravo je obsah košíka, zoznam desiatich najpredávanejších produktov a nastavenie zobrazovanej meny (na výber máte z Sk, Eur a Čk). Obzvlášť oceňujeme rozpis obchodných podmienok. Sú prístupné vždy a nájdete v nich všetky odpovede na najčastejšie otázky.

+ jednoduché prostredie s ľahko dostupnými najdôležitejšími informáciami
– slabšia grafika

Samotný e-shop je celý rozdelený do troch sekcií, ktoré nájdete vľavo. Sú to kategórie katalógu značky, produkty a služby. Je to jednoduché a praktické. V ponuke je 21 výrobcov, 15 kategórií produktov, v službách nájdete Súťaže, Second hand ponuky a Ostatné. Veľmi dobre je spracovaná kategória Produkty, ktorá sa ďalej delí na niekoľko ďalších podkategórií a tak si viete vybrať presne to, čo potrebujete. Popisy produktov sú v slovenčine, sú písané formou na body, chýba však subjektívnejší opis. To by však ani nebol taký problém, na webe iste nájdete k danému produktu dostatok informácií. Ak by sa vám však táto forma e-shopu nepáčila, môžete navštíviť graficky lepšie spracovanú alternatívu na adrese http://maxi.diggi.sk. Tam je všetko roztriedené na spôsob klasického e-shopu a žiadne výhrady tu nemáme.

+ výborné prehľadné delenie do kategórii
– dve verzie e-shopov môžu pôsobiť odstrašujúco, navyše pri vstupe do druhej verzie sa treba nanovo registrovať

Objednávka, dodanie, platba, to všetko je opísané v Obchodných a Dodacích podmienkach skvele, my z toho vyberieme to najdôležitejšie. Aby ste si mohli objednať tovar, musíte byť zaregistrovaný (registrácia zaberie dve minúty času), vtedy vypĺňate formulár na webe alebo môžete poslať objednávací e-mail na objednavky@diggi.sk
 alebo zaslať SMS na 0905 154 741. Tovar zaplatíte buď na mieste prebratia, prevodom, protokolom platenia pre internetové platby (TatraPay a pod.). Zakúpený tovar sa dá prebrať na adrese uvedenej na webe alebo sa posiela poštou buď 1. triedou alebo kuriérom.

+ individuálny prístup k zákazníkom, viacero možností ako získať tovar, zákaznícka karta
– žiadne sme si nevšimli

Súčasťou Diggi.sk je aj e-shop s názvom http://software.kompletne.sk
, čo je internetová predajňa, ako už sám názov napovedá, softvéru a všetkého iného, čo súvisí s čiernou technikou. Ide o koncepčne jednoduchý web, rýchlo sa načítava a nezaťažuje rýchlosť pripojenia k sieti. Na ľavej lište sú prístupné všetky kategórie produktov, triediť sa dá aj podľa výrobcov. Dostupné sú prakticky všetky typy a druhy zariadení, všetko je rozdelené jednoducho a efektívne. K produktom sú priradené krátke špecifikácie s popisom, k dispozícii je aj vyhľadávanie.

Na záver sa patrí zhodnotenie e-shopu. Dnes rozoberaný diggi.sk (resp. maxi.diggi.sk a software.kompletne.sk) je jeden z tých menších, ale o to viac serióznejších ku klientom. Veľkým plusom je veľmi dobre spracované FAQ a ponuka produktov, ktoré sú cenovo na úrovni veľkoobchodov.
{moscomment}