Image

Slovenské e-shopy Sysnet.sk

Blížia sa sviatky, a nielen preto sa treba obzerať po možnostiach jednoduchého nákupu. Chodenie po nákupných centrách je zdĺhavé, vyskúšajte konečne internetové nakupovanie!


Je to jednoduchšie, pohodlnejšie, o danom produkte si viete zistiť v momente celé tony informácií a tak sa správne rozhodnúť. Problém je tu v niečom inom ako vo výbere toho správneho daru – je to o tom nájsť to správne miesto na kúpu. Monumentálne internetové obchodné domy môžu niekoho odradiť a ak sa náhodou vyskytne nejaký problém so zásielkou, prejdú aj týždne, než sa to vyrieši. Práve preto je dobré obzerať sa po alternatívach, menších e-shopoch, ktoré vám v tomto novom seriáli predstavíme. Ako na prvý sme sa pozreli na
www.sysnet.sk.

Image

 
Ponuka tovaru

Sysnet.sk ponúka možnosť výberu z mimoriadne širokej ponuky počítačov, notebookov, mp3 prehrávačov, telefónov, GPS navigácií, počítačových komponentov aj doplnkového tovaru. Podľa našich informácií sa v databáze tohto e-shopu nachádza viac ako 30 000 položiek tovaru – takže skutočne široký záber a možnosti výberu.
 
Plus: Ponuka tovaru, rozsah sortimentu, množstvo výrobkov v jednotlivých kategóriách.
Mínus: Členenie jednotlivých kategórií by mohlo byť pre bežného spotrebiteľa trošku prehľadnejšie. Tento nedostatok však vyváži pomerne rýchlo aj s prehľadným vyhľadávaním v sortimente priamo na stránke.
 
Informácie o produktoch
 
Informačná karta výrobku je rozdelená na všeobecnú informatívnu časť, kde zákazník získa rýchly prehľad o tých najdôležitejších parametroch, a rozšírené informácie. Okrem štandardných údajov a popisu sa na karte jednotlivých produktov nachádza tiež podrobný výpis všetkých technických parametrov výrobku, možnosť porovnania vývoja ceny, či odporúčané alternatívy za podobné ceny.
 
Plus: Rozsah informácií, prehľadnosť, ponuka alternatívnych produktov za podobné ceny, vývoj cien daného výrobku.
Mínus: V niektorých prípadoch by bolo vhodné doplniť k výrobku viac ako jeden obrázok.
 
Grafika
 
Jednoduchá a účelná. E-shop je členený do základných logických celkov ako PC a Office, notebooky, PDA, telefóny a pod. Na úvodnej stránke sú umiestnené cenové akcie a najžiadanejšie vychytávky a produkty, takže pokiaľ neviete presne, čo by sa malo pod stromčekom objaviť, môžete sa nechať jednoducho inšpirovať. Pre nerozhodných je veľkou pomôckou formulár, prostredníctvom ktorého môžete z ktorejkoľvek stránky www.sysnet.sk odoslať otázku priamo predajcovi.
 
Plus: Prehľadnosť, intuitívne ovládanie, farebnosť.
Mínus: Na niektorých stránkach by výrobkov mohlo byť menej, klik na obrázok v prehľade produktov by mal podľa otvárať kartu produktu a nie zväčšený formát obrázku.
 
Dodanie tovaru a platobné možnosti
 
Na základe našich osobných skúseností môžeme deklarovať, že na www.sysnet.sk máte istotu, že vaša objednávka nezostane bez povšimnutia ležať zabudnutá niekde v systéme. Nehovoríme o štandardnej automatickej odpovedi „Ďakujeme za Vašu objednávku…“. Do 24 hodín od jej odoslania vás prevádzkovateľ kontaktuje telefonicky, aby s vami prešiel jej podrobnosti a prípadne vám poradil alternatívne riešenie, pokiaľ si nie ste úplne istí zvoleným tovarom. Zároveň s vami preberie termín dodania, platobné podmienky aj formu doručenia. V predvianočnom čase je to aspoň pre nás veľké plus.
 
Plus: Priama komunikácia s predajcom, poradenstvo, rýchlosť dodania tovaru, riešenie aj špeciálnych požiadaviek nad rámec štandardnej ponuky e-shopu, možnosť nákupu na splátky, široké platobné možnosti.
 
Záverečné hodnotenie
 
Po zhodnotení všetkých aspektov, ktoré tvoria tento e-shop sme sa len uistili v tom, že menšie e-shopy majú budúcnosť a sysnet.sk ich zástupcom. Pre každého zákazníka je mimoriadne dôležité to, aký prístup má k nemu predávajúci, často to rozhoduje o využití služieb toho či ononho obchodu. Na tom je sysnet.sk veľmi dobre, takisto aj s ponukou tovaru a grafikou prostredia.
{moscomment}