Smartfóny Nokia budú vybavené optikou ZEISS

Spoločnosť HMD Global, nový výrobca telefónov Nokia, a spoločnosť ZEISS dnes spoločne oznámili exkluzívne partnerstvo, ktoré má za cieľ nastaviť nové štandardy v obrazovej kvalite smartfónov. Dlhodobá dohoda je založená na zdieľaní historických skúseností a odborných znalostí medzi oboma spoločnosťami.

Spoločná ambícia posunúť kvalitu obrazových záznamov aj ich reprodukcie na smartfónoch siaha do celého ekosystému od softvérového riešenia a ponúkaných služieb, cez kvalitu displejov, až po dizajn optiky. Cieľom partnerstva HMD Global a ZEISS je spoločne vyvinúť a prepožičať telefónom také zobrazovacie schopnosti, ktoré budú definovať štandard a navrátia značku ZEISS do smartfónov Nokia. Prísľub neustáleho vylepšovania obrazovej kvality je odrazom hodnôt zdieľaných oboma spoločnosťami – jednomyseľného záväzku kvality, poctivého spracovania a túžby zlepšovať pohodlie používateľov.

Vzťah oboch značiek má viac ako desaťročnú tradíciu a je založený na spoločnej vášni pre inovácie a snahe ponúknuť zákazníkovi vždy to najlepšie. Obnovené partnerstvo bude v nasledujúcich rokoch nadväzovať na spoločné úspešné inovácie z uplynulých rokov, medzi ktoré patrí napríklad prvý viacmegapixelový fotoaparát v mobilnom telefóne a ďalšie známe zariadenia zahrňujúce sériu zariadení Nokia N alebo technológiu Nokia PureView.

Arto Nummela, CEO, HMD Global: „Spolupráca so spoločnosťou ZEISS je dôležitou súčasťou nášho záväzku vždy ponúkať zákazníkom tú najlepšiu možnú skúsenosť. Naši priaznivci chcú viac ako len výborný fotoaparát vo svojom smartfóne. Chcú kompletný zážitok vyplývajúci z obrazovej kvality, ktorý štandardy nielen nastavuje, ale kompletne ich redefinuje.“

 

Dr. Matthias Metz, člen výkonnej rady ZEISS Group: „Spolupráca HMD Global so spoločnosťou ZEISS na smartfónoch Nokia znovu vylepší komplexný zážitok z obrazovej kvality založený na vynikajúcej kvalite a inovácii. Naše partnerstvo je vybudované na pevných základoch. Spoločne sa tešíme na strhujúcu cestu do budúcnosti sofistikovaných obrazových technológií pre mobilné telefóny.“

Exkluzívne partnerstvo so spoločnosťou ZEISS je ďalším dôkazom toho, ako HMD Global nadväzuje spoluprácu s tými najlepšími a najrešpektovanejšími subjektmi v odvetví s cieľom dosiahnuť skvelé výsledky vo všetkých aspektoch návrhov a produkcie svojich telefónov.