Spoločnosť Epson vstupuje na trh DTG (Direct-To-Garment) so zameraním na potlač tričiek

 

 

 

Kombinácia výkonu a spoľahlivosti je zárukou vyšších ziskov

9. september 2013 – Spoločnosť Epson rozširuje svoj rad tlačiarní, určených pre tlač na textil, o prvý DTG model pre potlač tričiek s názvom SureColor SC-F2000. Predpokladá sa, že trh tlače na textil bude mať v roku 2014 hodnotu vyše 200 miliónov eur, takže malým a stredným podnikom môžu funkcie modelu SureColor SC-F2000 zabezpečiť  značné príjmy. Vďaka kombinácii vysokého výkonu a nízkych nákladov na prevádzku aj údržbu môžu firmy ponúkať nové návrhy tričiek a tlačové služby.

Výhody tlačiarne SC-F2000 ocenia on-line obchody predávajúce tričká, výrobcovia tričiek s potlačou a dokonca aj firemní užívatelia, pretože jej atrament je odolný voči popraskaniu a je šetrný k pokožke. Užívatelia si môžu systém nakonfigurovať tak, aby vyhovoval ich požiadavkám. Na výber majú z dvoch sád: atramentu CMYK pre biele oblečenie a sady CMYK až so štyrmi bielymi atramentmi pre farebné oblečenie.

 


V balení nechýba ani software Garment Creator od spoločnosti Epson obsahujúci funkciu výpočtu nákladov, pomocou ktorej si budete môcť pre každú tlačovú úlohu vypočítať tlačové náklady na základe množstva a ceny potrebného atramentu To oceníte najmä pri stanovovaní sadzby dane či výšky zľavy. Vďaka tomuto softwaru môžu dizajnéri popustiť uzdu svojej fantázii a ľahko vytvárať vlastné atraktívne návrhy tričiek, čiapok či batohov s hrúbkou až 25 mm.

Neil Greenhalgh, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Ide o prvý systém, ktorého tlačovú hlavu, atrament aj šasi navrhla a vyrobila jediná spoločnosť, čo je v tomto odvetví jedinečné. Hardware a atrament sú navrhnuté tak, aby dokonale spolupracovali a užívatelia mohli ťažiť z ich spoľahlivosti a vysoko kvalitného výstupu, ktorým je spoločnosť Epson preslávená.“

„Vyššie príjmy však nie sú jedinou výhodou. Užívatelia si zároveň môžu byť istí, že spoločnosť Epson využila dlhoročné skúsenosti a znalosti na vytvorenie zariadenia, ktoré je šetrné k životnému prostrediu a exceluje v oblasti výkonu a nízkych prevádzkových  nákladov.

Tlačiareň SC-F2000 je vybavená odolnou tlačovou hlavou TFP od spoločnosti Epson, takže dokáže potlačiť jedno biele tričko iba za 27 sekúnd pri použití režimu dvoch farieb. Potlač trička tmavej farby trvá 111 sekúnd pri použití bieleho a farebného atramentu, čo dokazuje, akú rýchlu produkciu tlačiareň umožňuje – a to bez akéhokoľvek zníženia kvality tlače.

Pri použití tlačiarne SureColor SC-F2000 v kombinácii s atramentom Epson UltraChrome DG (dodávaný v 250ml alebo 600ml zásobníkoch) sa vzhľadom na mimoriadnu odolnosť tohto atramentu dočkáte fantastických výsledkov na tmavých textíliách. Biely atrament  obieha v systéme, aby sa predišlo upchatiu. Výsledkom je vyššia produktivita, vďaka ktorej  dokážete vždy dodržať všetky termíny a dodacie lehoty.

Tlačiareň SC-F2000 ponúka rozlíšenie až 1 440 × 1 440 dpi zabezpečujúce presný tvar a umiestnenie motívu. Jej široká farebná škála vytvára živé farby, ostré kontúry a plynulé prechody.

Výsledky vytlačené atramentom UltraChrome DG od spoločnosti Epson nielen že dlho vydržia, ale navyše sú šetrné aj k pokožke. Tento atrament, ktorý je šetrný k životnému prostrediu, dostal certifikáciu Oeko-Tex® Standard 100[1], čo znamená, že neobsahuje žiadne škodlivé substráty.

Tlačiareň SureColor SC-F2000 bude k dispozícii od novembra 2013 za odporúčanú maloobchodnú cenu 20.394,- EUR.

Hlavné vlastnosti:

V najrýchlejšom tlačovom režime dokáže potlačiť tričko za 27 sekúnd1

Možnosť nastavenia režimu bieleho atramentu, režimu farebného atramentu alebo režimu dvoch farebných atramentov

Valec s veľkosťou 14 × 16 palcov (355 × 406 mm) s rámom

Obsluha spredu prostredníctvom farebného LCD panelu

Nízke nároky na údržbu

Možnosť tlače na hrubé médiá (až 25 mm)

Tlačová hlava TFP

Päťfarebné CMYKW atramenty UltraChrome DG dodávané v 250ml alebo 600ml zásobníkoch

Široká farebná škála

Nízka spotreba atramentu

Možnosť nastavenia režimu bieleho atramentu, režimu farebného atramentu alebo režimu dvoch farebných atramentov

Certifikácia Oeko-Tex® Standard2

K dispozícii je sada na predtlačovú prípravu, ktorá zahŕňa valce a 20 l kvapaliny na predtlačovú prípravu približne 3 000 tričiek

Vďaka valcom rôznej veľkosti je možné zaručiť dokonalé prispôsobenie veľkosti trička a oblasti tlače (malé: 10 × 12 palcov (254 × 305 mm), stredné: 14 × 16 palcov (355 × 406 mm), veľké: 16 × 20 palcov (406 × 508 mm)

 


[1] Tento štandard bol vydaný Medzinárodným združením pre výskum a testovanie v oblasti ekológie textilu (Oeko-Tex). Certifikácia Oeko-Tex je zárukou, že atrament UltraChrome DG neobsahuje látky škodlivé alebo nebezpečné pre ľudské zdravie v množstve, ktoré by prekračovalo limity povolené v štandardoch Oeko-Tex pre tlač na textil. Tento certifikát sa vzťahuje na textil a pracovný postup, nie na tlačiareň.