Spoločnosť MMD Monitors & Displays Czech Republic predstavila nový LED monitor od spoločnosti Philips.

 

 

Philips 201BL2CB: Pre maximálnu ergonómiu pracoviska

§  Ergonomický dizajn uľahčuje nastavenie ideálne pracovnej pozície

§  EPEAT Gold garantuje minimálny dopad na životné prostredie

§  LED technológia zaručuje prirodzené farby

 

Brno, 9. 8. 2011 – Spoločnosť MMD Monitors & Displays Czech Republic predstavila nový LED monitor od spoločnosti Philips. Model 201BL2CB je vďaka svoju ergonomickému dizajnu ideálny pre akúkoľvek kancelársku prácu.

LED monitor 201BL2CB je zástupcom novej generácie monitorov Philips, ktorých základom je ekologická prevádzka a šetrnosť k životnému prostrediu. Monitor získal  prestížnu certifikáciu EPEAT Gold i Energy Star 5.0. Bežná spotreba je iba 17W pri mäkkom vypnutí je príkon 0,1 Wattu. Jeho hlavnou prednosťou je však ergonomická základňa, s ktorou je nastavenie ideálnej pracovnej pozície pre užívateľa hračkou.

LED technológia zaručuje monitoru prirodzené farby a mimoriadne bohatý kontrast.  Monitor tiež využíva štýlové ovládacie prvky SmartTouch, má zabudované stereo reproduktory a USB port. Pre príjem signálu využíva buď štandardný D-SUB, alebo digitálny DVI vstup.

Technické parametre:

Typ LCD panelu                          TFT-LCD
Podsvietenie                               W-LED
Optimálne rozlíšenie                     1600 x 900 pri 60 Hz
Uhlopriečka                                20“ (50,8 cm)
Formát obrazu                           16:9
Odozva                                     5 ms
Jas                                           250 cd/m2
SmartContrast                            20 000 000 : 1
Hmotnosť:                                 5,06 kg
Doporučená min. EU cena             109 Euro bez DPH


###

O MMD
MMD je nová spoločnosť založená v roku 2009 licenčnou dohodou so spoločnosťou Philips, ktorej výlučným vlastníkom je koncern TPV. MMD disponuje výhradnými právami na predaj a marketing LCD monitorov Philips po celom svete. Kombináciou silnej značky Philips a výrobných skúseností TPV chce MMD osloviť široké spektrum klientov a ponúknuť na trh inovatívne produkty. MMD je spoločnosť s medzinárodnou pôsobnosťou, jej ústredie sídli v Amsterodame. Operácie na východoeurópskom trhu zaisťuje pobočka v Prahe (MMD Monitors & Displays Czech Republic). Prostredníctvom siete miestnych predajcov a distribútorov MMD spolupracuje so všetkými poprednými európskymi distribútormi a maloobchodnými predajcami výpočtovej techniky. Dizajnové a vývojové centrá spoločnosti sídlia na Taiwane a v Eindhovene.

Spoločnosť MMD Monitors & Displays Czech Republic je dodávateľom LCD monitorov značky Philips na český a slovenský trh. V Českej republike spolupracuje s poprednými českými distribútormi ICT technológií, ako je AT Computers, Tech Data Distribution, SWS a 100MEGA Distribution. Na Slovensku LCD monitory Philips distribuuje prostredníctvom spoločnosti AT Computers, BGS eDsystem a 100MEGA Distribution. Viac informácií o spoločnosti hľadajte na www.mmd-p.com.