Image

SteelSeries Gaming Glove: + 10 sniper skill?

Gaming Glove síce nie je žiadna horúca novinka, ale na našom trhu je to jediná dostupná hráčska rukavica.

Trh s perifériami a doplnkami pre PC sa rýchlo rozrastá a ohrievač šálky do USB portu už dávno nikoho neohúri. Medzi počítačovými doplnkami sa rozširuje kategória „pro gamer“, a to aj vďaka mediálnej podpore a atraktivite prohráčskeho „remesla“. Firma SteelPad je medzi hráčmi známa svojimi produktmi. Podľa výrobcu má SteelSeries Gaming Glove ( ďalej len SGG ) za úlohu zlepšiť kontakt ruky s myšou, znížiť trenie medzi podložkou a zápästím, a spevniť zäpastie pre pohodlnejšiu a presnejšiu prácu s myšou. Je to skutočne pravda? Pridá táto magická rukavica so svojimi úžasnými schopnosťami 10 bodov k sniper skillu a zvýši head-shot pravdepodobnosť o 25%? Alebo je to len kus handry nehodný litra prevarenej vody? Poďme sa pozrieť.

Image

Z predajne si donesieme jednoduchý priehľadný obal, cez ktorý sa SGG ukazuje v celej svojej nádhere. Výrobca veľmi správne odhadol cieľovú skupinu zákazníkov, a k rukavici nepriložil návod na použitie. Obal nekladie žiaden väčší odpor a do niekoľkých sekúnd sa ocitá SGG na ruke. Samotná rukavica je spracovaná trochu neštandardne – pokrýva zápästie a takmer celú dlaň, palec a malíček majú vlastné otvory, ostatné tri prsty sa delia o jeden väčší otvor. Strih SGG ponecháva prstom dostatočnú voľnosť. Aby sa ruka priveľmi nezohrievala a nepotila, vrchná časť rukavice je opatrená otvorom, ktorý umožňuje prísun čerstvého vzduchu. Rukavica sa skladá z dvoch častí. Zápästie obaľuje spevňovacia bandáž, tvorená vláknami Velcro, ktoré dokážu vyvinúť celkom solídny ťah, a spevňujú tak zápästie veľmi pevne a zároveň pohodlne. Dostatočne široká bandáž sa zapína suchým zipsom, mieru fixácie je možné prispôsobiť a jednoducho sa prispôsobí hrúbke každej ruky. Časť pokrývajúca dlaň, je tvorená mne neznámou látkou, ktorá je na dotyk príjemná, priedušná a zároveň flexibilná. Mohla by ju tvoriť koža z viečka čierneho draka, alebo z plutiev raje, ale s najväčšou pravdepodobnosťou to bude Lycra kombinovaná s bavlnou. Čierna farba dodáva SGG príjemný vzhľad, nevyzerá ako ortopedická pomôcka alebo cyklistická rukavica, a priestor nad palcom zdobí logo výrobcu, o ktoré mam miernu obavu, či sa časom nezošúcha a úplne nevymizne. Spracovanie rukavice je na dobrej úrovni, švy sú málo viditeľné, aj keď sem tam pretŕčajú konce nití.

Po nasadení na ruku sa prejaví prvý nedostatok rukavice, a to ten, že je vyrábaná len v jednej veľkosti, a tak nemusí sadnúť na ruku každému. To bol aj môj prípad, a pokiaľ som nechcel prísť o prstenník, bol som nútený urobiť do rukavice menší zárez. Odvtedy je jej nosenie o poznanie pohodlnejšie, a predpokladám, že takémuto, alebo podobnému zákroku sa nevyhne väčšina užívateľov. SteelPad nenavrhol SGG len na spevňovanie zápästia, ale takisto aj pre lepší kontakt ruky s myškou. Práca s touto rukavicou je o poznanie rozdielna oproti práci s holou rukou, ale treba si zvyknúť na pocit toho, že malíček je odtláčaný od ostatných prstov, čo spôsobuje menšie pohodlie počas písania na klávesnici. Tento dojem je spočiatku nepríjemný a vyplýva zo strihu rukavice. Pohyb zápästím je o niečo tuhší, ruka sa ľahšie šmýka po podložke a elastický materiál pokrývajúci zlepšuje kontakt ruky s chrbtom myši. Čo sa týka tvorby potu, žiadnu zvýšenú činnosť v tomto smere som na svojej pravici nezaznamenal, dlaň sa potí menej ako bez použitia SGG.

Image

Čo sa týka samotného efektu v hrách, SteelSeries Gaming Glove nie je úplne nevyhnutným doplnkom hráča. Pohyb myšou je príjemný avšak po nejakej dobe začne rukavica omínať. Jej hlavnou úlohou je spevnenie zápästia a túto funkciu zvláda dobre. Taktiež udržuje ruku v tepelnej pohode, a eliminuje ochladzovanie zápästia od stola s mramorovým povrchom, alebo iným, na dotyk chladným, materiálom. Takto pomáha predísť vzniku syndrómu karpálneho tunelu, čo je ochorenie a poškodenie zápästných nervov práve z dôvodu ochladzovania a neprirodzenej polohy zápästia počas práce s myšou. Samozrejme, že rukavica nepridá spomínane body k herným schopnostiam hráča ani k presnosti streľby ( možno by predsa len pomohla tá koža z čierneho draka ), ale zlepší užívateľský komfort, a celkový pocit práce s myšou.

Cena SteelSeries Gaming Glove sa na našom trhu pohybuje pof 450 Sk s DPH. Ak ste bežný užívateľ PC, SGG pre vás určite nepredstavuje nutnosť, ktorá Vám nedá v noci spať. Výrobok je jasne zameraný na hráčsky segment zákazníkov, a dopĺňa imidž „drsného snajpra“, ktorý je napríklad na LAN párty dôležitý podobne ako vzhľad PC skrine. Myšlienka hráčskej rukavice je dobrá, a okrem profi vzhľadu ponúka aj zdraviu prospešný efekt. SteelSeries Gaming Glove spĺňa všetko, čo je uvádza jej výrobca. Nič viac a nič menej.

Image

Zapožičal: TNTRADE, www.tntrade.sk 
Cena s DPH: 419 Sk
Záruka: 24 mesiacov

Trhový sprievodca (ceny s DPH):
Cyklistická rukavica Lancaster (2 ks), 436 Sk
Gumená rukavica (2ks), 5 Sk
Holá ruka, 0 Sk
Hokejová rukavica JOFA 9700 (2 ks), 3216 Sk

[+] presnejšia práca s myšou
[+] pchrana zápästia
[+] absorpcia potu
[]  iba jedna veľkosť
[]  len pre pravú ruku
[]  nikto netuší, z čoho je vyrobená

{moscomment}