Stolný pevný disk Verbatim Store ‘n’ Save USB 3.0

 

 

Veľký a rýchly – nový externý disk od Verbatimu s kapacitou 3 TB

 

 

Praha, 11. októbra 2011 – Stolný pevný disk Verbatim Store ‚n‘ Save USB 3.0 je vďaka superrýchlemu rozhraniu USB 3.0 veľmi výkonný a ponúka až 3 TB úložnej kapacity. USB 3.0 prináša priepustnosť až 4,8 Gb/s – čo je desaťkrát viac oproti staršej generácii USB 2.0 – a preto sa hodí najmä pre domácich a profesionálnych používateľov, ktorí chcú prenášať veľké objemy dát. Na bezpečné zálohovanie dát poslúži predinštalovaný softvér Nero BackItUp and Burn Essentials. Disk je možné umiestniť naležato alebo na bok a šetriť tak miesto na pracovnom stole. Stolný pevný disk Verbatim Store ‚n‘ Save USB 3.0 je možné dostať v obchodoch za odporúčané ceny 95 € (1 TB), 106 € (2 TB) a 194 € (3 TB) vrátane DPH.

 

 

·       USB 3.0 SuperSpeed s priepustnosťou až 4,8 Gb/s – desaťnásobok USB 2.0

·       Elegantný čierny dizajn, ktorý je možné umiestniť naležato alebo na bok

·       Úložná kapacita 1 TB, 2 TB alebo 3 TB postačuje na uloženie tisícov digitálnych fotografií, videonahrávok či MP3 skladieb

·       Spätne kompatibilný s USB 2.0

·       Softvér Nero BackItUp and Burn Essentials

·       Úsporný softvér Green Button

·       Bezplatná technická podpora

 

 

 

Predinštalovaný softvér Nero BackItUp and Burn Essentials umožňuje bezpečné zálohovanie vybraných súborov a adresárov, a to buď manuálne alebo v prednastavených časových intervaloch. Ďalej umožňuje vypáliť tieto dáta na CD či DVD alebo obnoviť poškodené súbory. Súčasťou balenia je i aplikácia Green Button na úsporu energie. Tá pozastaví otáčanie platní disku v okamihu, keď nie je využívaný, čím šetrí energiu a predlžuje životnosť disku.