Stretnutie s Linuxom v Bratislave

V historickom prostredí Kláštorného pivovaru v samotnom centre Bratislavy na námestí SNP sa začiatkom marca odštartovala tradičná odborná konferencia SUSE Expert Days 2018. Na akcii sa odborníci a partneri SUSE zaoberali aktuálnymi témami postavenými na Linuxe ako napr. budovanie vlastného privátneho cloudu, ako lepšie spravovať serverovú infraštruktúru, ako možno využívať kontajnery ako službu a aplikačnú platformu, či softvérovo-definované úložiská, siete, hardvér,…

Odborné prezentácie odštartovali produktový manažér SUSE Michal Švec a regionálny manažér spoločnosti SUSE pre Českú republiku a Slovensko Miroslav Kořen. Pavel Harabín zo spoločnosti HPE a Martin Zikmund zo SUSE na konferencii opísali spoločnú cestu vývoja HPE Helion OpenStack a SUSE OpenStack Cloudu. Martin Zikmund neobišiel ani novinky v SUSE Enterprise Storage, kontajnery ako služba a aplikačnú platformu v podaní SUSE.

S prednáškami vystúpili nielen zástupcovi SUSE, ale aj partneri a zákazníci. Veľmi zaujímavá bola napríklad prezentácia Jana Pateru z Prvej novinovej spoločnosti a.s., ktorý porozprával ako vďaka migrácii svojej kritickej infraštruktúry na SUSE Linux ušetrili náklady a zefektívnili prevádzku.

O bezpečnosti, dostupnosti, flexibilite a SAP v cloude porozprával Jiří Vrbický zo spoločnosti Cloud4com. Michal Sapák zo spoločnosti HPE predstavil stavebnicové systémy pre InMemory computing Superdome Flex a Martin Vaňous zo spoločnosti SÍŤ nasadenie SAP HANA v praxi na platforme IBM POWER. Vlastnú platformu pre internet vecí SAP Leonardo prezentoval Peter Mravčák priamo zo spoločnosť SAP.

Odborná konferencia SUSE Expert Days 2018 pokračovala o niekoľko dní s rovnakým programom na pražskom  Smíchově v pivovare Staropramen.

Partnermi bratislavského podujatia boli spoločnosti Hewlett Packard Enterprise, SAP, Cloud4com, SÍŤ, DNS a mediálnymi partnermi slovenské IT magazíny PC Revue a Touch IT.