SUSE a Microsoft vyvinuli prvé linuxové jadro optimalizované pre MS Azure

Spoločnosť SUSE uvádza vôbec prvú dostupnú verziu linuxového jadra upraveného pre prevádzku platformy Microsoft Azure. Inštancie SUSE Linux Enterprise Serveru verzie 15 vo svojom jadre podporujú Microsoft Azure a aplikáciám, ktoré na ňom jeho používatelia prevádzkujú, dokážu poskytovať vyšší výkon a rýchlejšie bootovania za súčasného zníženia nárokov na operačnú pamäť. Nové jadro poskytuje základ umožňujúci rýchlejší prístup k novým funkčnostiam Azure a pomáha zákazníkom fungovať viac agilne. Spoločnosť SUSE spolupracuje s Microsoftom a ďalšími partnermi, aby umožnili využívanie open source riešenia, ktoré pomôže zákazníkom riadiť komplexitu, znížiť náklady a dodať pre biznis kritické služby v novej ére digitálnej transformácie.

„Spolupráca SUSE a Microsoftu je založená na prehlbujúcich sa požiadavkách zákazníkov, ktorí žiadajú inovácie bez vplyvu na kontinuitu ich biznisu,“ vyhlásil Gerald Pfeifer, viceprezident pre Produkty a technológie v spoločnosti SUSE. „Optimalizovaný SUSE Linux Enterprise Server na prevádzku platformy Azure vo verejnom cloude je priamym dopadom otvorenosti SUSE pre riešenia skutočných výziev, s ktorými sa zákazníci stretávajú.“

KY Srinivasan, generálny riaditeľ Enterprise Open Source skupiny fungujúcej v Microsofte, povedal: „V spolupráci so spoločnosťou SUSE sme pracovali veľmi usilovne na tom, aby skúsenosti s prevádzkou platformy Microsoft Azure na SUSE Linux Enterprise Serveri boli pre zákazníkov príkladom prvotriednych výsledkov našej práce. Novo optimalizované jadro umožňuje zákazníkom rýchlo využívať nových funkčností, ktoré platforma Azure prináša. Je to napríklad zrýchlenie sieťových prvkov s SR-IOV, zrýchlenie zápisov a ďalších funkčností, ktoré prináša tím Azure v pravidelnom releasovom cykle.“

Zákazníci môžu očakávať, že SUSE Linux Enterprise Server 15 bude mať merateľné benefity v oblasti výkonnosti, až o 25% rýchlejšiu sieťovú komunikáciu a v priemere 23% zníženie latencií. Hoci budú inštancie Azure v základe bežať na optimalizovanom jadre SUSE Linux Enterprise Servera 15, zákazníci môžu cez package managera (Zypper) flexibilne a jednoducho premigrovať riešenie späť na štandardné jadro. Mimo jadro optimalizované pre Azure môžu zákazníci využiť ďalšie benefity, ktoré prináša SUSE Linux Enterprise Server, ktorého modulárnou súčasťou (SUSE Public Cloud Module) sú početné nástroje a prostriedky pre ľahšiu realizáciu cloudových deploymentov – príkladom je možnosť správy Azure konfigurácií a zdrojov cez linuxový príkazový riadok.

SUSE Linux Enterprise Server s jadrom optimalizovaným pre podporou platformy Microsoft Azure je teraz k dispozícii na Azure Marketplace so štandardným cenníkom a supportom. Pre viac informácií o Azure a SUSE navštívte webovú stránku www.suse.com/microsoft.