SUSE dokončilo akvizíciu technologických divízií OpenStack IaaS a Cloud Foundry PaaS od spoločnosti HPE

Spoločnosť SUSE® oznamuje dokončenie akvizície technologických divízií a znalostnej bázy Hewlett Packard Enterprise (HPE), ktorú zverejnila koncom minulého roku. SUSE použije získané zdroje na rozšírenie svojho riešenia OpenStack infraštruktúry ako služby (Infrastructure-as-a-Service, IaaS) a na urýchlenie svojho vstupu na rastúci trh Cloud Foundry platformy ako služby (Platform-as-a-Service, PaaS).

SUSE má teraz lepšiu pozíciu pre väčší rast a dynamiku v oblasti open source riešení pre softvérovo definovanú infraštruktúru a aplikačnú platformu na podnikovej úrovni

„Dokončenie tejto akvizície je ďalším dôležitým krokom v aktuálnej stratégii rastu a expanzii spoločnosti SUSE,“ povedal Nils Brauckmann, CEO spoločnosti SUSE. „Vítame v našom tíme veľa nových členov a bude nám potešením začleniť skvelé technológie HPE do nášho portfólia. Naši zákazníci a partneri získajú z tohto spojenia okamžité výhody v podobe väčšej hĺbky, šírky a hodnoty, ktorú táto akvizícia prináša do oblasti našich softvérovo definovaných riešení infraštruktúry v podnikovom prostredí.“

Divízia OpenStack bude integrovaná do riešení SUSE OpenStack Cloud, zatiaľ čo riešenia Cloud Foundry a PaaS umožnia spoločnosti SUSE priniesť na trh certifikované riešenie SUSE Cloud Foundry PaaS pre všetkých zákazníkov a partnerov zapojených do ekosystému SUSE. Spoločnosť HPE navyše vybrala SUSE ako preferovaného partnera v oblasti open source pre Linux, OpenStack a Cloud Foundry. Obe spoločnosti takisto uzavreli neexkluzívnu zmluvu, podľa ktorej môže HPE ako OEM dodávať technológie spoločnosti SUSE OpenStack IaaS a SUSE Cloud Foundry PaaS pre použitie v rámci riešenia spoločnosti HPE Helion OpenStack a Helion Stackato.

Podrobnejšie informácie o tejto akvizícii môžete nájsť na adrese www.suse.com/communities/blog/its-official-suse-completes-acquisition-of-hpe-openstack-and-cloud-foundry-assets. Viac informácií o cloudových riešeniach spoločnosti SUSE je k dispozícii tu: www.suse.com/cloud.

O spoločnosti SUSE

Spoločnosť SUSE ako priekopník v oblasti open source softvéru poskytuje spoľahlivý linuxový operačný systém, cloudovú infraštruktúru a riešenia pre ukladanie dát, ktoré firmám prinášajú väčšiu mieru kontroly a flexibility. Firma má za sebou viac ako 20 rokov, počas ktorých vynikala v inžinierskej oblasti, poskytovala špičkové služby a bezkonkurenčný ekosystém partnerstva. To všetko je hnacím momentom pre vývoj produktov a podpory, ktoré jej zákazníkom pomáhajú zvládať zložité situácie, znižovať náklady a spoľahlivo zabezpečovať služby, pri ktorých nesmie dôjsť k výpadkom. Dlhodobo budované vzťahy spoločnosti tiež umožňujú reagovať a dodávať stále viac inteligentné inovácie, ktoré jej zákazníci potrebujú. Ďalšie informácie sú k dispozícii na adrese www.suse.com.