Svoju domácnosť môžete sledovať nepretržite aj na dovolenke

Ak budete počas leňošenia na pláži neustále myslieť na to, či vás práve navštevujú zlodeji alebo či vädnú kvety v záhrade, veľmi si neoddýchnete. O tom, čo sa práve doma deje, môžete mať neustále prehľad. A to cez telefón aj tablet.  

 

Nie každý sa môže spoľahnúť na to, že mu počas dovolenky skontrolujú domácnosť susedia alebo rodina. Dnes, keď mnohí z nás cestujú na dovolenku s tabletom či smartfónom je sledovanie domácnosti na diaľku hračkou. Obraz z domáceho kamerového systému môžete dostať do svojho telefónu s pomocou niekoľkých aplikácií, systém MultiSight je jeden z najvyspelejších. Umožňuje zábery z mnohých kamier a lokalít na jednom mieste ukladať, zmysluplne archivovať a jednoducho zdieľať. 

 

„Záznam z kamier sa ukladá na vzdialene dátové úložisko, na ktoré sa jednoducho pripojíte cez mobilnú aplikáciu. Tu sa záznam archivuje až jeden rok. Úložisko sa automaticky čistí o zábery, kde sa nič nedeje – teda tie, ktoré pre majiteľa nie sú dôležité. Celý systém bol pôvodne vyvinutý pre majiteľov obchodov či kaviarní. Dnes ho už začínajú využívať aj majitelia domov,“ hovorí Ľuboš Uhlík, špecialista Schneider Electric, ktorá stojí za vývojom MultiSight.   

 

Dôležitým predpokladom správneho fungovania MultiSight je kvalitný výber kamerového systému. Pre stopercentnú prevádzku je nevyhnutné, aby bola kamera chránená proti vandalizmu. Špičkou sú kamery, ktoré nie je možné poškodiť ani demontovať.