T-Mobile: Rýchly internet už 5,3 Mb za sekundu

BRATISLAVA, 22. august 2006 – Spoločnosť T-Mobile Slovensko, a.s., zvyšuje maximálnu rýchlosť služby Rýchly internet až na 5,3 Mb/s a navyše od 22. augusta prináša svojim zákazníkom možnosť využívať v sieti UMTS technologickú nadstavbu HSDPA. Tá im umožní pripojiť sa so svojim mobilným zariadením do internetu rýchlosťou až 3,6 Mb/s.

Spoločnosť T-Mobile Slovensko, a.s., prináša svojim zákazníkom nový rozmer mobilnej dátovej komunikácie a potvrdzuje svoju pozíciu jednotky v oblasti poskytovania mobilného širokopásmového internetu na Slovensku. Po dlhodobom testovaní sprístupňuje T-Mobile od 22. augusta 2006 všetkým zákazníkom mesačných programov ďalšiu širokopásmovú technológiu mobilného prístupu do internetu v podobe medzinárodného štandardu HSDPA (High Speed Downlink Packet Access), ako nadstavby siete UMTS.

Technológia HSDPA od T-Mobilu umožní už v prvej fáze implementácie zákazníkom pripojiť sa so svojim mobilným zariadením do internetu rýchlosťou až 3,6 Mb/s. Prenosové oneskorenie v sieti UMTS so štandardom HSDPA je približne 110 ms.

Výrazné zrýchlenie mobilných dátových prenosov v sieti UMTS môžu zákazníci využívať v centre Bratislavy, ale aj v Petržalke, Jarovciach, Rusovciach, Karlovej Vsi, Dúbravke, na Dlhých Dieloch, Patrónke, v Lamači, Devíne a Devínskej Novej Vsi. Do konca septembra pokryje T-Mobile technológiou HSDPA väčšinu územia hlavného mesta.

Na využívanie rýchlejších dátových prenosov prostredníctvom HSDPA nie je potrebná výmena SIM karty či aktivácia nových služieb. Rýchlejšie dátové prenosy môžu automaticky využívať všetci zákazníci s mobilnými dátovými službami Data Basic, Data Start, Data Standard, Data Nonstop a Internet Nonstop. Vďaka štandardu HSDPA môžu zákazníci využívať i službu Videohovor či službu TV a Video pri väčších rýchlostiach a teda i lepšej kvalite.

Pre pripojenie prostredníctvom HSDPA je určená PCMCIA karta Option Fusion Plus, ktorá umožňuje prenášať dáta rýchlosťou 1,8 Mb/s. Už v septembri sa zákazníci môžu tešiť na modem Option USB BOX.

Širokopásmovou službou mobilného prístupu do internetu s bezkonkurenčne najlepším pokrytím na Slovensku ostáva služba Rýchly internet. T-Mobile Slovensko od 22. augusta zvyšuje rýchlosti prenosu dát na 5,3 Mb/s pri prijímaní dát a 1,8 Mb/s pri odosielaní dát. Rýchly internet svojim 70% pokrytím obyvateľstva, rýchlosťou až 5,3 Mb/s a oneskorením iba 50 ms je skutočne jedinečnou službou a T-Mobile tak jednoznačne potvrdzuje svoju pozíciu lídra na trhu mobilných dátových technológií nielen na Slovensku, ale aj
v európskom meradle.

Jednou z výhod Rýchleho internetu od T-Mobilu je skutočnosť, že služba nie je viazaná na žiadnu SIM kartu a ani na využívanie akéhokoľvek hlasového mesačného programu. Na vysokorýchlostné pripojenie stolového počítača alebo notebooku k internetu zákazníkovi postačí Modem alebo Dátová karta. T-Mobile ponúka obe zariadenia ku ktorejkoľvek z troch taríf služby Rýchly internet (2,10 a 20) pri zmluvnej viazanosti 24 mesiacov za akciovú cenu iba 1 Sk (s DPH).

T-Mobile ponúka všetkým zákazníkom možnosť využívať službu Rýchly internet bez aktivačných a mesačných poplatkov. Každý, kto odporučí svojim priateľom či známym službu Rýchly internet a tí po jej aktivovaní budú pokračovať vo využívaní služby aj po uplynutí 7 dňovej skúšobnej lehoty, zníži si svoj mesačný poplatok za Rýchly internet na nulu. Ak teda existujúci zákazník získa napríklad šesť nových zákazníkov, bude môcť surfovať zadarmo až pol roka. Postup je jednoduchý. Stačí, aby nový zákazník vyplnil on-line objednávku na stránke www.rychlyinternet.sk a napísal sériové číslo modemu alebo dátovej karty zákazníka, ktorý mu službu odporučil. O všetko ostatné, vrátane aktivácie a doručenia objednaného koncového zariadenia sa postará T-Mobile.

Viac informácií na stránke www.t-mobile.sk.


O T-Mobile Slovensko, a. s.

T-Mobile Slovensko, a. s., je poprednou telekomunikačnou spoločnosťou, poskytujúcou služby mobilnej a mobilnej dátovej komunikácie na Slovensku. 100% vlastníkom T-Mobile Slovensko, a. s., je Slovak Telekom, a. s., dcérska spoločnosť Deutsche Telekom AG (Frankfurt, Amtlicher Handel: DTE/NYSE:DT).

K 31. marcu 2006 spoločnosť T-Mobile Slovensko poskytovala svoje služby viac ako 2 miliónom zákazníkov.

T-Mobile Slovensko je jediným mobilným operátorom v Slovenskej republike, ktorý svojim zákazníkom poskytuje mobilný prístup do internetu prostredníctvom štyroch technológií vysokorýchlostného prenosu dát – GPRS/EDGE, Wireless LAN (Wi-Fi), UMTS FDD/HSDPA a FLASH-OFDM.

T-Mobile Slovensko je prvým mobilným operátorom, ktorý priniesol na Slovensko službu Multimediálne správy (MMS), technológiu EDGE, službu Push-to-talk a ako prvý spustil komerčnú prevádzku siete tretej generácie UMTS FDD. T-Mobile Slovensko spustil ako prvý mobilný operátor na svete celonárodnú prevádzku mobilnej dátovej technológie FLASH-OFDM.

Spoločnosť T-Mobile Slovensko je považovaná za lídra v oblasti poskytovania telekomunikačných služieb v najnáročnejšom segmente biznis zákazníkov, a to z hľadiska rozsahu služieb, ako aj ich kvality. Až osem z desiatich najväčších bankových domov na Slovensku využíva komplexné riešenie telekomunikačných služieb od T-Mobilu.

T-Mobile Slovensko je zároveň operátorom s najvyšším počtom roamingových partnerov. Zákazníci môžu využívať roamingové služby v sieťach 280 mobilných operátorov v 185 krajinách sveta a GPRS a MMS roaming u 100 GSM operátorov v 59 krajinách sveta.

Spoločnosť T-Mobile Slovensko získala v roku 2005 prestížnu cenu združenia Rhodos za najpôsobivejší image značky v oblasti telekomunikačných spoločností.
Viac informácií o spoločnosti T-Mobile Slovensko získate na www.t-mobile.sk.


O T-Mobile International

T-Mobile International je jednou z popredných svetových spoločností v mobilnej komunikácii. Ako jedna z troch strategických obchodných jednotiek Deutsche Telekom sa T-Mobile zameriava na najdynamickejšie trhy v Európe a v USA. T-Mobile poskytuje svoje služby približne 87 miliónom zákazníkov na jednotnej technologickej platforme založenej na GSM, ktorá sa považuje za celosvetovo najúspešnejší bezdrôtový digitálny štandard. T-Mobile je jediným mobilným operátorom, ktorý poskytuje svoje služby pod jednou značkou na európskom a severoamerickom kontinente. Viac informácií o spoločnosti T-Mobile International získate na www.t-mobile.net.

{moscomment}