Tegra 2 má nižšiu spotrebu ako prvá Tegra

Dvojjadrová Tegra 2 má nižšiu spotrebu ako Tegra 1, najmä v idle móde. Počas prezentácie mobilu LG Optimus 2X a modelov od Motoroly o tom informoval produkt manažér Tegry.

Pôvodná Tegra bola pre NVIDIU užitočnou učebnicou a pri jej vývoji získali množstvo poznatkov, ktoré sú prezentované vo vyššej kvalite Tegry 2. Podobne je na tom aj úspech čipu – zatiaľ čo prvá Tegra sa razantnejšie presadila iba v podobe Zune HD, Tegra 2 má množstvo objednávok od viacerých spoločností, napr. Motorola, LG, Toshiba a ostatné. Dopyt zo strany výrobcov je značný a jediným problémom tak ostáva chybovosť výroby, ktorá je v poslednej dobe vyššia, ako by NVIDIA chcela a negatívne sa prejavuje na celkových ziskoch.

Späť však k spotrebe – efektivita spotreby je neustále dôležitejšia, čomu je prispôsobená aj Tegra 2. Tá počas celej prevádzky stále nevyužíva obe jadrá a ani nebeží na pracovnej frekvencii 1 GHz. Všetko záleží od záťaže a operačný systém dokáže podľa potreby meniť frekvenciu a tak šetriť energiu v prípade nevyužívania zariadenia. Nehovoriac o tom, že v prípade tabletov a smartfónov spotrebuje displej cca 70% energie a ten je v idle móde väčšinou neaktívny.

Source: www.nvidia.com