Image

TOP10 hier 2007 podľa PCSPACE

Minulý rok priniesol záplavu špičkových herných titulov. My sme si v nej dosýta zaplávali a zostavili sme rebríček hier, ktoré sú zárukou skvelej zábavy.


10. Crackdown (Xbox 360)
 
Image
Crackdown, ktorý má na svedomí škótske vývojárske štúdio Real Time Worlds, bol už od začiatku vývoja častovaný prívlastkom – akčná strieľačka novej generácie. Metropola Pacific City, mesto kde vládnu gangy a zločin naplno rozkvitá, a proti nemu vy ako policajt, ktorý je odhodlaný postaviť sa všetkému zlu. Autor série Grand Theft Auto – Dave Jones – predstavuje Crackdown a v ňom mesto žijúce svoj vlastný život, v ktorom sa dá všetko použiť, či už sú to predmety alebo ľudia.
 
9. Guitar Hero III: Legends of Rock (Xbox 360/PS2/PS3)
 
Image
Ďalšia variácia legendárnej hry Guitar Hero, v ktorej sa snažíte pomocou špeciálne upravenej gitary zahrať ľahšie i komplikovanejšie piesne. Ako už názov napovedá, tentoraz sú pre vás pripravené dynamické rockové melódie ako sú Bulls on Parade (Rage Against the Machine), When You Were Young (The Killers), Paranoid (Black Sabbath), Kool Thing (Sonic Youth), Even Flow (Pearl Jam) a množstvo ďalších.
 
8. Call of Duty 4: Modern Warfare
 
Image

Po úspechu trilógie Call of Duty sa tvorcovia tejto hernej série rozhodli pre štvrté pokračovanie s názvom Call of Duty 4: Modern Warfare, ktoré bolo vydané pre PC a next-gen konzoly. Do rúk sa vám dostane najmodernejší arzenál zbraní a s jeho pomocou sa vydáte na nehostinné miesta našej planéty do boja proti mnohým nepriateľom. Na výber sú americkí mariňáci alebo britskí S.A.S., v koži ktorých budete pomaly postupovať spletitým príbehom plným nečakaných zvratov.
 
7. Zaklínač
 
Image
Príbeh charizmatického zaklínača Geralta, či Gwynbleidda (Biely vlk) vás zavedie do obrovského fantasy sveta vytvoreného perom poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowskeho, kde na vás čakajú stovky nezávislých questov, tisícky monštier, množstvo zbraní, kúziel a mágie. Svet, v ktorom dobro alebo zlo neexistujú – výber je totiž na vás…
 
6. Crysis
 
Image

FPS od nemeckého Cryteku – Crysis – dokonale preverí vaše taktické, strategické a strelecké schopnosti. Píše sa rok 2019. Zem zasiahol obrovský asteroid zahalený nejedným tajomstvom a vy, ako jeden z členov jednotky Delta Force, máte za úlohu túto záhadu prešetriť. Keďže ide o obrovskú inváziu votrelcov, ako neskôr zistíte, bude sa od vás čakať zastavenie tejto hrozby. Spoločníkmi na ceste vám budú upraviteľné zbrane a výstroj, vďaka ktorým sa vaše šance na výhru rapídne zvýšia.
 
5. Halo 3 (Xbox 360)
 
Image

Galaxia je v ohrození a jediný, kto dokáže zachrániť ľudskú rasu je Master Chief. Pripravte na strhujúcu epickú akciu, ktorá vás udrží pri obrazovkách vašich Xboxov celé hodiny. Príbeh hry naväzuje na druhý diel a Master Chief je opäť poslaný na obranu Zeme proti nepriateľskej frakcii The Covenant snažiacej sa nájsť starodávny artefakt a s jeho pomocou ovládnuť planétu. Osud ľudstva visí na tenkom vlásku, ktorý sa každú chvíľu môže pretrhnúť a spôsobiť tak zničenie všetkého, čo človek poznal a vytvoril.
 
4. Super Mario Galaxy (Wii)

Image
Mario je späť a nateraz sa vybral na cestu po galaxii – hopsajúc cez gravitačné polia jednotlivých planét. Nové dobrodružstvo tohto nezabudnuteľného fúzatého chlapíka v červeno-modrom odohrávajúce sa na konzolách Wii zaručuje dlhú zábavu a neopakovateľný zážitok z hry.
 
3. God of War II (PlayStation 2)
 
Image
Vstúpte do sveta, kde je grécka mytológia živá a kde sa vás po väčšinu času snaží za každú cenu zastaviť alebo zabiť. God of War II pokračuje tam, kde jeho predchodca skončil – u sparťanského bojovníka Kratosa, ktorý sedí na Olympe ako nový boh vojny. Sám si však uvedomuje svoju bezohľadnosť a zlotrilosť, preto sa vracia na Zem poraziť veľké zlo a zmeniť svoj osud. To sa však ešte nikomu pred ním nepodarilo…
 
2. Mass Effect (Xbox 360)
 
Image
Mass Effect – kombinácia akčného RPG s futuristickou sci-fi víziou. Vy ste postavený doprostred konfliktu medzi jednotlivými rasami vo vesmíre, ktorý sa nakoniec ukáže byť oveľa závažnejší, ako sa spočiatku zdalo. Hráč prechádza príbehom v úlohe veliteľa Sheparda, so všetkými predpokladmi stať sa prvou ľudskou „Spektrou“ – elitným agentom presadzujúcim vôľu Rady a operujúcim mimo akejkoľvek jurisdikcie. Počas postupovania dejom budete stále viac a viac odkrývať šokujúcu pravdu a zistíte, že nič nie je také, ako sa na začiatku javilo…
 
1. BioShock
 
Image
FPS BioShock, ktoré je určené pre platformy PC a Xbox 360 priniesol do svojho žánru množstvo nového. Okrem jednotvárneho strieľania podivných potvor rôzneho tvaru sa pred vašimi očami objaví unikátny, žijúci a najmä nepredvídateľný svet, v ktorom za každým rohom môže číhať smrť. BioShock spája prvky akčnej sci-fi hry, first-person strielačky a hororu a určite si ho mnohí spoja so slávnym System Shockom – jeho predchodcom. Odhaľte záhadu podmorského komplexu menom Rapture, ale najmä ostaňte nažive…
{moscomment}