Image

TOP10 on-line hier podľa PCSPACE

Desiatka najlepších on-line hier súčasnoti, ktoré pomôžu prekonať nudný deň v práci alebo voľný večer doma.


Hneď na začiatok by sme chceli upozorniť, že hry nie sú zoradené podľa nejakého bodovania. Je to 10 najlepších hier. Nedá sa to zoradiť nejak presne, pretože každá je o niečom inom. Pod pojmom on-line hry máme na mysli hry, ktoré sa hrajú cez internetový prehliadač –  inými slovami browser hry. Sú tu hry od čias antiky až po vesmírne vojny: stratégie, kriminálky, RPG a nakoniec niečo pre lenivcov – Samohra.
 
The Crims
 
The Crims je hra z podsvetia. Vy ste mafián a robíte svoj vlastný biznis: drogové továrne, lúpeže, verejné domy, nočné kluby a keď sa dohodnete tak aj gangové lúpeže. Všetko vám vynáša peniaze, avšak môžete skončiť aj vo vezení. Na vykonanie lúpeže potrebujete výdrž. Tú získavate „chlastaním“, fetovaním a milovaním. Ak si nedáte pozor môžete skončiť v nemocnici s predávkovaním alebo so syfilisom. Taktiež sa môže stať, že skončíte na výplatnej listine nejakého gangstera a následne v márnici ak boj prehráte. Z vezenia sa vykúpite 100 násobkom vášho rešpektu. Existujú aj mnohé kalkulačky na vyrátanie či lúpež zvládnete alebo skončíte vo vezení. Najznámejšia je http://thecrims.cz. Hra nejde donekonečna ale na kolá. Víťaz kola vždy získa peňažnú odmenu $400. Jediný problém hry je, že nefunguje pod Operou.
 
Image
 
Lokalizácia: slovenčina
 
Divoké Kmeny
 
Táto hry sa odohráva v stredoveku. Budujete vlastnú dedinu, armádu a časom môžete získať aj nepriateľské dediny. Môžete s ostatnými hráčmi obchodovať so surovinami, založiť kmeň alebo sa pridať do silného kmeňu. Kmeň vám poskytne ochranu v prípade nebezpečenstva. K dispozícii je viac svetov, na ktoré sa môžete prihlásiť a približne každé dva týždne sa konajú speed kolá. Speedy sú zdarma pre prvých 100, ďalší musia platiť s Premium bodmi. Vstupné je vždy iné (3 premium body = 50 Sk). Výherca získa určený počet premium bodov. Klasické svety sa hrajú donekonečna. Každý má inú rýchlosť.
 
Image
 
Lokalizácia: čeština, pracuje sa aj na slovenskej verzii
 
Ikariam
 
Chcete sa vrátiť do antiky? Nie je problém! Ikariam je hra, v ktorej sa hráte na boha. Žijete niekde v stredozemnom mori na ostrove a budujete svoje vlastné mesto. Na ostrove sú aj iný hráči ako vy. Nonstop dostávate peniaze z daní, samozrejme vždy musíte časť zarobeného investovať do údržby mesta alebo stavania nových budov či rozširovania armády. Rovnako ako v divokých kmeňoch je tu na výber viac hracích svetov.
 
Image
 
Lokalizácia: čeština, pribudla aj slovenčina
 
BattleKnight
 
Vždy ste chceli byť rytierom? BattleKnight vám dáva možnosť stať sa váženým paladinom alebo nebezpečným čiernym rytierom, pre ktorého neplatia žiadne zákony. V krčme môžete kšeftovať s mafiou a byť ich žoldnier. Za vyzbíjané strieborné sa dá kúpiť výzbroj alebo uzdravovacie elixíry. Niektoré hodnotnejšie veci predáva obchodník iba za drahokamy. Rubíny sa dajú aj kúpiť za skutočné peniaze. 100 ich stojí 9,99 EUR, čo je približne 330 Sk. Zarobiť si môžete aj „poctivou“ prácou. Ak sa hráte na poctivého rytiera tak strážením nejakej pevnosti alebo naopak útočením. Výška zárobku závisí od vašej sily a skúseností.
 
Image
 
Lokalizácia: slovenčina
 
Travian
 
Travian je hra veľmi podobná divokým kmeňom, s tým rozdielom, že v traviane sa každý svet raz reštartuje. Stane sa tak vtedy, keď ho niekto vyhrá. Trvá to okolo dvoch rokov. Vždy po roku je na mapu pridaných sedem dedín, v ktorých sa dajú postaviť divy sveta. Ak ho dostaviate na maximálny stupeň ste výhercovia kola. Konajú sa tu aj speed servery, ktoré majú 3x väčšiu rýchlosť ako klasický. Tie trvajú do pol roka. Na každom svete sú na výber tri rasy: Germáni (ofenzívny typ), Galovia (defenzívny typ) a Rimania (niečo medzi).
 
Image
 
Lokalizácia: slovenčina
 
BiteFight
 
V BiteFight máte pri registrácii na výber z dvoch možností: upír alebo vlkolak. Hra je veľmi podobná BattleKnight ale má svoje čaro. V meste môžete kupovať zbrane a ďalšiu výzbroj, ktorými sa zvyšujú schopnosti v boji s nepriateľmi. Na cintoríne môžete získať prácu, za ktorú vám poctivo zaplatia 40 či 80 zlatých. Všetko závisí od vašej úrovne. U obchodníka sa dá nakupovať výzbroj. Tiež sú tu pekelné kamene vďaka ktorým získate výhody. BiteFight nie je taký premakaný ako jeho brat BattleKnight.
 
Image
 
Lokalizácia: slovenčina
 
Gladiatus
 
Už samotný názov napovedá, že sa budete hrať na gladiátora v tvrdých časoch starého Rímu. Je zvykom, že sadá vybrať s dvoch rolí – zápornej a kladnej. Avšak v tejto hre sa jednoducho nedá vybrať, pretože je iba jeden typ gladiátora. V krčme špeci úlohy, v aréne klasické úlohy a v stajni poctivá práca. Na cvičisku sa dá trénovať. Každé zvýšenie schopnosti stojí jeden zlatý. Kováči kujú či už zbrane alebo brnenie. V obchode sú samé blbosti ako prstene a pod. U alchymistu elixíry života a zručnosti, ktoré vám majú vraj pomôcť pri boji. V aukčnej budove sú samé aukcie zbraní, brnenia a iných doplnkov, no a na trhu sa dajú kúpiť nejaké lacné elixíry a občas sa nájdu aj zbrane.
 
Image
 
Lokalizácia: slovenčina
 
OGame
 
OGame je konečne zmena. V podstate je to to isté ako Ikariam až na to, že sa táto hra odohráva vo vesmíre samozrejme v budúcnosti. Dostanete vlastnú planétu, časom môžete samozrejme dobyť aj ďalšie planéty. Všetky budovy čo staviate musíte zásobovať elektrickou energiou. Táto hra je pokroková, preto sa dajú stavať iba solárne elektrárne aby ste šetrili svoju planétu. Samozrejme musíte ťažiť aj palivo do vesmírnych lodí. Tie už bohu žiaľ nejdú na solárnu energiu. Zvyšné suroviny môžete predávať obchodníkovi za temnú hmotu. Táto hra je celkom zaujíma ale bodol by pekný grafický náhľad planétu na aký sme zvyknutý s iných hier tohto typu.
 
Image
 
Lokalizácia: slovenčina
 
Biosector
 
Klasická vesmírna bojovka. Na výber máte z viacerých rás rozdelených do skupín – duchovné rasy, biologické rasy a mechanické rasy. Vždy trvá jedno kolo 45 dní. Dostanete planétu vo vesmíre, na ktorej máte za úlohu vybudovať základňu a armádu. Od občanov vyberáte dane a vďaka nim si môžete dovoliť vybudovať silnú armádu. Vašou úlohou v hre je nájsť sedem kryštálov a potom ich umiestniť na určené planéty. Musíte ťažiť vzácnu látku bio a vďaka nej môžete existovať. V celom vesmíre je jej veľmi málo a iba tím najlepším sa podarí prežiť.
 
Image
 
Lokalizácia: slovenčina
 
Samohra
 
Samohra je hra čo sa hrá sama. Stačí sa registrovať a už to ide. Na výber je z 33 rôznych rás a zo 17 povolaní. Po registrácii sa už len prihlásite a hra sa hrá sama. Je to taká hra pre ľudí, ktorým sa ju nechce hrať. Vždy sa ukazuje čo robíte a aj nejaké veci občas získate. Na tejto hre nie je o čom písať takže to skrátim: je to prča.
 
Image
 
Lokalizácia: čeština
{moscomment}