Topky optimalizované pre mobilné telefóny

(Bratislava, 25. januára 2010) Internetový portál Zoznam prináša mobilnú verziu spravodajského portálu Topky.

V minulom roku preniesol Zoznam svoje spravodajstvo do iPhonov v podobe špecializovanej aplikácie, v súčasnosti prichádza s optimalizovanou verziou portálu, ktorá umožňuje efektívny prístup k spravodajským informáciám aj pre ďalšie moderné mobilné telefóny. Pavol Balaj, výkonný riaditeľ Zoznam.sk: „Stratégiou Zoznam.sk je postupné presúvanie internetového obsahu na displeje mobilných telefónov. V súčasnosti Zoznam mobilným užívateľom ponúka viacero  optimalizovaných služieb – titulnú stránku Zoznam.sk, prekladový slovník ,  Katalóg firiem, ako aj vyhľadávacie služby – katalógové a fulltextové hľadanie, vyhľadávania v obrázkoch a  v telefónnych číslach slovenských operátorov. Optimalizácia portálu Topky.sk rozširuje tento zoznam o ďalšiu kľúčovú službu .“ 

Mobilná verzia obľúbeného  portálu Topky.sk je uspôsobená tak, aby predstavovala  jednoduchý a rýchly spôsob, ako si prehliadať spravodajské informácie v dizajne upravenom pre rozlíšenie rôznych typov displejov. Obsahové boxy na hlavnej stránke prehľadne zobrazujú najaktuálnejšie informácie z domova , zahraničia, zo sveta prominentov, ekonomické spravodajstvo, ako aj prehľad spravodajstva portálu Športky.sk. Mobilná verzia tiež umožňuje vyhľadávanie článkov v archíve Topiek, zobrazenie fotogalérií k článkom a na podporovaných zariadeniach aj prehrávanie videí. Užívatelia, ktorí uprednostňujú klasickú verziu pre stolné počítače sa k nej môžu prekliknúť z hlavnej stránky, podobne aj zo sekcií, ako aj z jednotlivých článkov.

Na novú mobilnú verziu Topky.sk sa používatelia dostanú veľmi jednoducho, stačí si v mobilnom telefóne do prehliadača webových stránok zadať adresu www.topky.sk a automaticky budú presmerovaní na mobilnú verziu.