Toshiba predstavuje notebook Tecra W50 – tenkú a výkonnú pracovnú stanicu pre podnikanie, ktorá splní aj tie najnáročnejšie požiadavky

 

Spoločnosť Toshiba Europe GmbH dnes predstavuje novú stanicu Tecra W50 – robustný, vysoko výkonný 39,6 cm (15,6 „) notebook, ktorý je určený pre náročné použitie a disponuje dostatkom výkonu pre akékoľvek náročné aplikácie. Vďaka spojeniu funkčnosti a bezpečnostných prvkov je optimálnym riešením pre podnikové riešenia.


Odolný notebook pre podnikateľskú sféru, ktorý je navrhnutý pre spoľahlivosť, bezpečnosť a ľahké ovládanie v kancelárii i na cestách.
Poháňaný najnovšími procesormi Intel® Quad Core™ a NVIDIA® Quadro™ grafikou pre extrémne všestranný výkon.
Od bohatých možností konektivity až po pokročilé bezpečnostné nástroje vždy splní akékoľvek požiadavky.

„Tecra W50 je najlepší notebook pre najnáročnejších profesionálov,“ hovorí Jiří Horák, Country Manager CZ & SK, Toshiba Europe GmbH. „Vynikajúca pracovná stanica s extrémnym výkonom a životnosťou na plnenie aj tých najnáročnejších systémových úloh. Okrem toho je tiež výborne prenosný, ponúka skvelé možnosti pripojenia a bohatú výbavu, takže používatelia môžu odkiaľkoľvek pracovať tak efektívne, ako by boli v kancelárii.“


Rýchly beh a vysoký výkon

Notebook Tecra W50 poháňajú najnovšie procesory Intel® Quad CoreTM, vďaka ktorým majú používatelia k dispozícii výkon, ktorý potrebujú na bezproblémový chod viacerých aplikácií súčasne. Tento vysoko výkonný notebook si s ľahkosťou poradí so všetkými procesmi aj pri vysokom zaťažení. Grafická karta NVIDIA® Quadro® s rýchlou pamäťou GDDR5 zaisťuje efektívnu prevádzku náročných grafických aplikácií a úloh, ako je napríklad strih videa alebo tvorba animácií. Používatelia majú k dispozícii možnosť výberu medzi rýchlym SSD diskom, priestranným HDD alebo hybridným riešením oboch variantov, ktoré zabezpečia rýchly chod systému od štartu až po vypnutie. Všetky tieto vlastnosti umožnia profesionálom plné pracovné nasadenie aj mimo kanceláriu.

Prenos dát pomocou káblov alebo bez nich

Táto pracovná stanica s displejom s uhlopriečkou 39,6 cm (15,6“) je vybavená flexibilnými a výkonnými možnosťami pripojenia. S kvalitnými modulmi Wi-Fi® a Bluetooth™ 4.0 majú používatelia jednoduchý prístup k dôležitým obchodným informáciám odkiaľkoľvek. Tecra W50 poskytuje tiež kompletnú sadu portov, zahŕňajúce päť USB konektorov, z ktorých dva spĺňajú špecifikácie USB 3.0 pre prenos dát do iných zariadení vo vyšších rýchlostiach, Gigabit LAN pre rýchle sieťové pripojenie. Používatelia, ktorí chcú prezentovať svoju prácu, môžu preniesť obraz na väčšiu HD obrazovku pomocou Intel® Wireless Display alebo cez rozhranie DisplayPort, ktoré umožňuje pripojenie k profesionálnym displejom s vysokým rozlíšením.

Možnosť zapojenia notebooku do dokovacej stanice1 otvára ďalšie možnosti, ako sa pripojiť k periférnym zariadeniam a uľahčuje zapojenie do práce v kancelárii. Používatelia môžu potom s notebookom Tecra W50 využiť ďalšie porty a rozšíriť tak svoje pracovné prostredie – či už o záložné súbory na externom pevnom disku, pripojiť sa jednoducho k sieti alebo pracovať s viacerými dokumentmi naraz na dvoch monitoroch.

Spoľahlivosť a bezpečnost

Toshiba EasyGuard ponúka širokú škálu bezpečnostných a ochranných technológií pre zabezpečenie používateľských dát a predĺženie životnosti notebooku. Tecra W50 bol navrhnutý tak, aby odolal nástrahám každodenného profesionálneho využitia, prešiel testom Highly Accelerated Life Tests (HALT) TÜV Rheinland®. Testovaný bol proti pádu z výšky až 76 cm a klávesnica je odolá poliatiu až 30 ml tekutiny. To zaisťuje ochranu dát notebooku pri náhodnom páde alebo nehode.

Od zabezpečenia dát až po prísne prístupové práva, Tecra W50 poskytuje používateľom aj IT oddeleniam pokoj z pohľadu zabezpečenia dát. Tie sú navyše na pevnom disku šifrovaná (SED), čo spolu s Trusted Platform Module (TPM) ešte ďalej zvyšuje ochranu uložených citlivých podnikových dát – a to bez narušenia vysokého výkonu. Intel® Active Management Technology (AMT) umožňuje IT oddeleniam sledovať, udržiavať, opravovať, aktualizovať a upgradovať notebook na diaľku. Používatelia môžu tiež využiť bezpečnejšie a osobnejšïe prihlásenie do systému pomocou čítačky odtlačkov prstov. Alternatívne voliteľná smart card reader2 poskytuje ešte viac pokročilých bezpečnostných riešení.

Lepšie pre biznis i životné prostredie

Notebook Tecra W50 má tiež certifikáciu EPEAT Gold Certified a ENERGY STAR, čo znamená, že je považovaný za ekologicky šetrné zariadenie, ktoré prináša vynikajúcu energetickú účinnosť. To ešte viac posilňuje nástroj Toshiba Eco Utility, ktorý pomáha upravovať spotrebu energie podľa momentálnych potrieb.

Notebook Tecra W50 bude v Európe dostupný počas štvrtého štvrťroka 2013.

Toshiba Tecra W50:

 • 39.6cm (15.6“) antireflexný Full HD displej s podsvietením LED
 • OS: Windows 7 Pro 64-bit / Windows 8 Pro 64-bit
 • Intel® Quad CoreTM i7 procesory
 • NVIDIA® Quadro® dedikovaná grafika s pamäťou GDDR5
 • Až 512GB SSD, hybridný disk alebo 7.200rpms HDD
 • 4 memory sloty pre až 4x 8GB DDR3L pamäťe
 • Konektivita: 2x USB 3.0, 2x USB 2.0 s USB Sleep-and-Charge, 1x eSATA/USB 2.0, Gigabit LAN, a/b/g/n WiFi®, DisplayPort, VGA, Intel® WiDi, Bluetooth™ 4.0
 • Zabezpečenie: Toshiba EasyGuard, Self Encrypting Drive (SED), Trusted Platform Module (TPM), Intel® Active Management Technology (AMT), smartcard reader2
 • DVD super multi-drive
 • Farba: čierna
 • Možnosť dokovania[1]

 


[1],2 Možnosti dokovania a čítačka čipových kariet sú voliteľné možnosti