Toshiba prináša na slovenský trh vrcholne výkonnú mobilnú pracovnú stanicu Tecra W50-A

Spoločnosť Toshiba Europe GmbH uvádza na slovenský trh mobilnú pracovnú stanicu Tecra W50. Táto profesionálna pracovná stanica predstavuje najvýkonnejšie mobilné profesionálne riešenie. Vyhovie najnáročnejším výpočtovým požiadavkám všetkých profesionálov. Robustný notebook s antireflexným Full HD displejom s uhlopriečkou 39,6 cm (15,6″) disponuje dostatkom výkonu pre akékoľvek náročné aplikácie. Spojenie funkčnosti a bezpečnostných prvkov z neho robí optimálne podnikové riešenie.

Vysoký výkon a bezpečnosť

Prvá konfigurácia, ktorá sa dostáva na trh, je Tecra W50-A-10J s procesorom Intel® Core™ i7-4800MQ vPro™ a 16 GB operačnej pamäte. O zobrazenie sa stará grafická karta NVIDIA® Quadro® K2100M a pre dáta je k dispozícii rýchla 512 GB jednotka SSD. Možnosť zapojenia notebooku do dokovacej stanice otvára ďalšie možnosti, ako sa pripojiť k periférnym zariadeniam a uľahčuje zapojenie do práce v kancelárii. Notebook má predinštalovaný operačný systém Windows® 7 Professional 64-bit a Windows 8.1 Pro 64-bit, ktorý je dodávaný na inštalačnom DVD disku ako alternatíva.

 

Toshiba EasyGuard ponúka širokú škálu bezpečnostných a ochranných technológií pre zaistenie používateľských dát a predĺženie životnosti notebooku. Rad Tecra W50 bol navrhnutý tak, aby odolal nástrahám každodenného profesionálneho využitia, prešiel testom Highly Accelerated Life Tests (HALT) TÜV Rheinland®. Testovaný bol proti pádu z výšky až 76 cm a klávesnica odolá poliatiu až 30 ml tekutiny. To zaisťuje ochranu dát notebooku pri náhodnom páde alebo nehode.

 

Notebook Tecra W50 je osadený najnovšími procesormi Intel® Quad CoreTM, vďaka ktorým majú používatelia k dispozícii výkon, ktorý potrebujú k bezproblémovému chodu viacerých aplikácií súčasne. Tento vysoko výkonný notebook si s ľahkosťou poradí so všetkými procesmi aj pri vysokom zaťažení. Grafická karta NVIDIA® Quadro® s rýchlou pamäťou GDDR5 zaisťuje efektívny beh náročných grafických aplikácií a úloh, ako je napríklad strih videa alebo tvorba animácií. Všetky tieto vlastnosti umožnia profesionálom plné pracovné nasadenie aj mimo kanceláriu.

 

Konektivita a zabezpečenie

Táto pracovná stanica je vybavená všestrannými a výkonnými možnosťami pripojenia – od modulu Wi-Fi® a Bluetooth™ 4.0, cez kompletnú sadu portov, zahŕňajúcu päť USB konektorov (dva z nich zodpovedajú špecifikácii USB 3.0), až po rýchle sieťové pripojenie Gigabit LAN a implementované technológie Intel® Wireless Display a DisplayPort.

 

Dáta na pevnom disku sú šifrované (SED), čo spolu s Trusted Platform Module (TPM) zvyšuje ochranu uložených citlivých podnikových dát – a to bez narušenia vysokého výkonu. Intel® Active Management Technology (AMT) umožňuje IT oddeleniam spravovať v prípade potreby notebook na diaľku.

 

Odporúčaná koncová cena notebooku Tecra W50-A-10J je 2 259 € vrátanie DPH.

 

Toshiba Tecra W50-A-10J:

 • 39.6cm (15.6“) antireflexný Full HD displej s podsvietením LED
 • OS: Windows 7 Pro 64-bit / Windows 8 Pro 64-bit
 • Intel® Core™ i7-4800MQ vPro™ procesor s technológiou Intel®Turbo Boost
 • Grafika NVIDIA® Quadro® K2100M s technológiou CUDA™ a 2 GB pamäte GDDR5 Boost
 • 512 GB SSD disk
 • 16 GB DDR3L RAM v dvoch slotoch (dva ďalšie voľné sloty)
 • Konektivita: 2x USB 3.0, 2x USB 2.0 s USB Sleep-and-Charge, 1x eSATA/USB 2.0, Gigabit LAN, a/b/g/n WiFi®, DisplayPort, VGA, Intel® WiDi, Bluetooth™ 4.0
 • Zabezpečenie: Toshiba EasyGuard, Self Encrypting Drive (SED), Trusted Platform Module (TPM), Intel® Active Management Technology (AMT)
 • DVD super multi-drive
 • Farba: čierna
 • Možnosť dokovania

 

 

– –