TP-Link predstavuje miniatúrny USB Wi-Fi extender TL-WA820RE

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ bezdrôtových sieťových produktov pre domácnosti a malé firmy, predstavuje na slovenskom trhu nový Wi-Fi extender TL-WA820RE, ktorý jednoduchým spôsobom rozširuje dosah ľubovoľnej Wi-Fi siete. Miniatúrne výkonné zariadenie s dvoma externými anténami ponúka prenosovú rýchlosť 300 Mbit/s a je ľahko prenosné. Napájanie prostredníctvom štandardného USB portu mu dáva značnú flexibilitu. Zapojiť ho je možné do sieťového adaptéru či powerbanky, ale tiež do počítača či tabletu.

Wi-Fi extender (tiež repeater či opakovač) zlepšuje celkovú kvalitu signálu Wi-Fi siete a zaisťuje pokrytie v miestach, kde bol inak signál slabý alebo nedostupný. TP-Link TL-WA820RE pracuje v pásme 2,4 GHz a podporuje štandardy IEEE 802.11 b/g/n. Dosahuje maximálnu rýchlosť 300 Mbit/s, ktorá je dostatočná aj pre prehrávanie streamovaného videa.

Extender TL-WA820RE je vybavený inteligentným indikátorom signálu, ktorý pomáha vyhľadať optimálne umiestnenie, kde je signál z routeru ešte dostatočne silný a stabilný. K sprevádzkovaniu stačí stlačiť tlačidlo WPS na routeri a následne na extenderi a jeho dve výkonné externé antény výrazne rozšíria okruh pokrytia siete.

Extender TL-WA820RE je možné spravovať z mobilnej aplikácie TP-Link Tether, ktorú výrobca poskytuje zdarma pre operačné systémy iOS a Android. Aplikácia umožňuje pohodlne a odkiaľkoľvek z ľubovoľného mobilného zariadenia sledovať stav extendera, ovládať jeho funkcie a upravovať nastavenie vrátane riadenia prístupu a konfigurácie pokrytia.

Kľúčové vlastnosti:

  • Jednoduché rozšírenie dosahu Wi-Fi siete stlačením jedného tlačidla
  • Indikátor optimálneho umiestnenia extendera
  • Miniatúrna veľkosť a napájanie pomocou USB
  • Dve externé antény pre kvalitné pokrytie
  • Mobilná aplikácia pre sledovanie stavu, nastavenia a ovládania