Image

Update Checker: Užitočný špión

Update Checker je jednoduchý program z dielne filehippo.com. Po spustení vyhľadá nainštalovaný softvér a následne porovná vašu a aktuálnu verziu.


Spomínaný „spyware“ sa dá stiahnuť na adrese
www.filehippo.com/updatechecker/. Jeho veľkosť je minimálna – 149 kB. Pri inštalácii je ponúknuté automatické spustenie pri štarte systému. V prípade, že sa vám Update Checker spúšťa pri startupe, automaticky skontroluje verzie programov a bublinou oznámi stav. Ak sú pre váš systém dostupné iba beta verzie programov, bublina nevyskočí a cez ikonku sa zobrazí iba zelená šípka. Občas na vás z trayu žmurkne aj hroch.
 
Image
 
Po kliknutí na bublinu (prípadne ikonu) sa otvorí web stránka s výsledkami. Na nej je zoznam programov a vedľa šípka, ktorá odkazuje na aktuálnu verziu programu. Všetky programy sa sťahujú priamo zo servera filehippo.com, pričom rýchlosť je pomerne svižná. Kontrola updatov sa dá vykonať aj manuálne po dvojkliku na ikonu programu.
 
Image
 
Do kolónky nastavení sa dostaneme po kliknutí pravým na ikonu (v lište) a vybraním Settings… . Nastaviť sa dá, či sa majú zobrazovať výsledky v defaultnom prehliadači alebo v inom (treba napísať cestu). Ďalej môžeme nastaviť, aby sa zobrazovali vo výsledkoch všetky programy, nie len tie, pre ktoré sú dostupné aktualizácie, skrytie ponúk na beta verzie a možnosť zobrazovať cestu k programom. V ďalšom tabe je možné špecifikovať cestu k programom, ktoré sú nainštalované inde ako v prednastavenom umiestnení. Ak nie je umiestnenie špecifikované, program nemôže skontrolovať dostupnosť aktuálnej verzie.
 
Image
 
V tretej kolónke sa nastavuje proxy server. V poslednom tabe sa dá nastaviť ukončenie programu, v prípade, že nie sú dostupné aktualizácie (ak máte nastavený Autostart). Po pravom kliknutí na ikonku a vybratí Customize Results… si možno zvoliť, aby sa nezobrazoval konkrétny ponúknutý update, nezobrazovanie updatov na daný program a zobrazovanie updatov. Rovnaké nastavenia sa dajú použiť aj na všetky programy naraz.
 
Update Checker je veľmi užitočný program, ktorý nájde využitie hlavne u „ajťákov“. Program nepotrebuje k svojej činnosti špecifické zápisy v registroch, takže sa dá používať aj ako portable aplikácia. Pre svoj beh však vyžaduje nainštalovaný.NET Framework 2.0.
 
Veľkosť: 149 kB
Poplatok: Freeware

[+] funkčnosť, jednoduchosť
[] zatiaľ len beta
{moscomment}