Výsledky Siemens na Slovensku za rok 2006/2007

Štrnásť spoločností Siemens skupiny dosiahlo v roku 2007 obrat takmer 30,8 miliardy korún
 
Spoločnosť Siemens kopíruje aj na Slovensku koncernové zmeny, ktorých cieľom je dosahovať vysokú pridanú hodnotu v sektoroch priemysel a infraštruktúra, energetika a medicína. V obchodnom roku 2006/2007 (skončil sa 30. septembra) skupina Siemens dosiahla obrat 30,8 miliardy korún. Štrnásť spoločností zamestnávalo k 30. septembru 5 746 pracovníkov. Skupina Siemens sa na Slovensku rozšírila o dve nové spoločnosti: Nokia Siemens Networks a OEZ Slovakia. Na budúci rok si spoločnosť pripomína 15. výročie svojho založenia. Za ten čas sa Siemens na Slovensku podieľal na investíciách za takmer 15 miliárd korún a na vytvorení 11-tisíc pracovných miest.
 
Spoločnosti Siemens na Slovensku sa podarilo splniť minuloročné ciele aj napriek pokračujúcej vnútornej reorganizácii. „Predchádzajúci obchodný rok, v ktorom sme si pripomenuli 160. výročie založenia, bol pre našu firmu ďalším úspešným obdobím. Po rokoch skokových nárastov sme dokázali stabilizovať celkový obrat aj počet zamestnancov,“ povedal Peter Kollárik, generálny riaditeľ a predstaviteľ spoločnosti Siemens na Slovensku.
 
Štrnásť spoločností dosiahlo v obchodnom roku 2006/2007 celkový obrat takmer 30,8 miliardy korún. Skupina Siemens patrí k najväčším zamestnávateľom na Slovensku, k 30. septembru 2007 zamestnávala 5 746 pracovníkov. Miera investícií dosiahla v uplynulom obchodnom roku viac ako 1 miliardu korún. Na budúci rok si spoločnosť Siemens s.r.o. pripomína 15. výročie svojho založenia. Za ten čas na Slovensku skupina preinvestovala takmer 15 miliárd korún a vytvorila 11-tisíc pracovných miest.
 
Vďaka medzinárodným akvizíciám koncernu sa skupina Siemens na Slovensku v uplynulom obchodnom roku rozrástla o firmu OEZ Slovakia, ktorá pôsobí v oblasti elektroinštalačnej a nízkonapäťovej spínacej techniky. Siemens Networks sa stal súčasťou novej firmy Nokia Siemens Networks. V rámci medzinárodnej konsolidácie koncernu na trhu IT riešení a služieb sa spoločnosť Siemens Business Services premenovala na Siemens IT Solutions and Services. V oblasti molekulárnej diagnostiky sa na Slovensku začína formovať nová spoločnosť Siemens Medical Solutions Diagnostics, ktorá zastrešuje akvirované spoločnosti Diagnostic Products Corporation, Bayer Diagnostics a onedlho aj Dade Behring. V rámci predaja globálnej skupiny Siemens VDO koncernu Continental AG na budúci rok opustí skupinu Siemens na Slovensku spoločnosť SAS Automotive. Všetky tieto vnútorné organizačné zmeny kopírujú základnú stratégiu svetového koncernu, a tou je orientácia na biznis s vysokou pridanou hodnotou v sektoroch priemysel a infraštruktúra, energetika a medicína.