Video jukebox od YouTube ZADARMO!

Predpokladáme, že server YouTube pozná asi každý z vás. Je to miesto, kde nájdete najrôznejšie videá od rôznych zábavných momentiek až po videoblogy uznávaných osobností. Málokto však vie, že YouTube má aj špeciálnu službu s hudobným video jukeboxom! A úplne ZADARMO!

 

Ako na to? V zásade je to veľmi jednoduché. Netreba nič inštalovať, ani nič nastavovať, pretože jediné čo okrem počítača potrebujete je internetový prehliadač a rýchle pripojenie na internet. Do okna prehliadača zadáte veľmi ľahko zapamätateľnú adresu www.youtube.com/disco a ste tam! Váš hudobný video jukebox je pripravený na svoje prvé spustenie.

 

FIND > Mix > Watch – to sú tri základné kroky, ktoré by ste mali urobiť. Prvým je pochopiteľne vyhľadanie nejakej skladby, alebo interpreta podľa mena. Vyhľadávač pritom akceptuje aj skomoleniny názvu (mien) a dokonca rozpoznáva aj skratky (napríklad PSB = Pet Shop Boys). Vyhľadávať môžete bez problémov aj S alebo BEZ diakritiky. Aplikácia vygeneruje priamo „playlist“ na základe vášho vyhľadávania. Do playlistu vám namieša aj skladby „podobného“ interpreta. Zoznam sa nachádza pod náhľadovým okienkom videa a veľmi jednoduchým spôsobom si ho môžete upravovať podľa nálady. Zoznam nie je limitovaným počtom položiek. Hudbu si môžete namixovať aj na celý deň.

Po výsledných úpravách playlistu môžete pustiť play. Zoznam skladieb v playliste sa dá uložiť a načítať, alebo ho môžete ako link odoslať e-mailom. Video pochopiteľne môžete prehrávať aj na celej obrazovke. Kvalita obrazu závisí od „autorov“ videí (uploaderov), no systém nás milo prekvapil. Odfiltroval totiž všetko nekvalitne nahrané.

Pochopiteľne vyskúšali sme množstvo známych mien (svetových aj našich) a takmer vždy s úspechom. Problém robí napríklad kapela No Name, pretože vyhľadávač ponúkne automaticky U2 (Where The Streets have no name). Pri zadaní názvu skladby sa však bezpečne dostanete aj ku skupine No Name. Nájdené boli napr. aj Peha, Elán, Olympic, Nohavica,…  Pri experimentovaní sme skúsili zadať aj nejaké „exotickejšie“ meno speváka a tak sme skúsili zadať „Braňo Mojsej“. Odpoveď nás trochu zaskočila, pretože nájdený bol Miro Žbirka (skladba „Môj sen“ = pre vyhľadávač „Mojsej“). Ktosi v redakcii poznamenal, že to hľadá len „hudobníkov, nie žartovné videá“. Ostatne, vyskúšajte si to sami.